MİSLİMELEK Hanımın Anlatımıyla,Mazlum Hânedan Şehzade Abdülkadir Efendi - Payitaht Abdülhamid

Paylaş
Ekle
 • katma 2 Nis 2017
 • Özetle anlatmak gerekirse Şehzâde Abdülkadir Efendi, 16 Ocak 1878 yılında İstanbul'da doğdu. 2.Abdülhamid'in eşi Bidar Kadınefendi'nin oğlu olan Şehzade Abdülkadir'in tam ismi, Mehmed Abdülkadir Efendi'dir. Şehzade olduğu için özel eğitim almıştır. Keman çalmaya meraklı olan Şehzâde, Budapeşte'de de kemancılık yaptığı rivâyet edilmiştir. Şehzade aynı zamanda Almanya'da da askeri eğitim görmüştür. 1924 yılında Hanedan'ın yurtdışına çıkarılması ile birlikte ailesiyle beraber Bulgaristan'a gitmiştir. Şehzâdenin Toplamda 6 eşi olmuştur Bunlar; Mislimelek, Sühendan, Mihriban, Meziyet, Mâcide ve İrene Hanımlar'dır. 6 tane de çocuğu vardı ve isimleri ise Mehmed Orhan Osmanoğlu, Ertuğrul Necib Efendi, Alaedin Kadir Efendi, Bidar Sultan, Safvet Neslişah Osmanoğlu, Osman Efendi'dir. Bununla birlikte Şehzade Abdülkadir Efendi, 2. Dünya Savaşı sırasında Sofya'ya dönmüştür ve dedesini tanıyan Bulgaristan Kralı, kendisine belediyede kantarcılık işi vermiştir. 16 Mart 1944'te kalp krizi geçirerek veya izdiham sırasında ezilerek vefat ettiği rivâyet edilmektedir.
  YILDIZ SARAYI YILLARIM
  Yıldız Sarayı'nda 1891-1909 yılları arasında yaşadım. Şehzade Mehmet Abdülkadir Efendi'nin ilk haremiydim. Kendisi mükemmel keman ve viyola çalardı. Kardeşi Burhanettin Efendi ise mükemmel piyano çalar ve besteler yapardı. Hatta Alman İmparatoru II. Wilhelm için beste dâhi yapmıştı. İmparator geldiğinde kayınpederim 2. Abdülhamid Han odalarına istavroz astırmış, kendi inançlarınca ritüellerini îfâ etme imkânı vermişti.
  Sultan Abdülhamid'in evhamı ise amcası Abdülaziz'in tahttan indirilmesine şahit olduğundandır. Özelliklede Ali Suavi olayı üzerine evhamı hastalık halini aldı. Yıldız Sarayı'nı da evhamdan inşa ettirdi. Yüksek duvarlar ardından hükmediyordu ve bunun üzerine bir gün eşim Abdülkadir Efendi, bir evrakla odama geldi ve "Jön Türkler balonla saraya girip efendimizi hal edeceklermiş," dedi.
  ŞEHZADENİN KONYAK İLGİSİ
  İleriki yıllarda İstanbul, İngiliz işgali altındayken çıkmamıza yasak konduğunda zevcim papaz giysisiyle firar etti. Saray ablukadaydı. İsyandan sonra sarayı terk etme kararı aldık. Kapıda, "Hakkınızı helal edin lütfen," deyip kayınpederimin ellerine sarıldım. Saray'a bir daha dönmeyeceğimi ise bilmiyordum. O güzel köşkleri ve muazzam bahçeleri son defa görüyordum. Fransa'dan getirtilen Bohemya kristal avizeler, Louis Seize koleksiyonundan çalışma masam yağma edilmişti.
  SU, İKİ DİLİM EKMEK VE YAĞ İLE GEÇEN ÖĞÜNLERİMİZ
  Kızıltoprak'taki köşke gelenler, "Şehzade ümerasına 24 saat, hanımlara 10 gün mühlet verilmişti ve bize yanınıza hafif eşya alın" dendi. Bizim efendiye de 1000 Türk Lirası vereceklermiş. Yalnız bizler elbise ve mücevher götürebildik. Memleketimize veda ediyorduk. Gözlerimizden yaşlar boşanıyordu. Takvimler 6 Mart 1924'i gösteriyordu. Peşte'de otele yerleştik. Türkiye, bankadaki paralarımızı çekmeye izin vermedi. Kalkıp mücevherlerimi muhafaza ettiğim mahfazayı açtım, içinden vaktiyle Yıldız Sarayı'nda bana hediye edilen yakut taşlı bir kolye çıkarıp efendiye verdim. Oradayken otele bile borçlu idik. 1933'te Sofya'ya geçtik. Sabah su, iki dilim ekmek, akşam ise su, ekmek, yağ yiyorduk. Tam o sırada Bulgar Kralı III. Boris, "Abdülkadir Efendi kantarcılık yapmaya yardım edebilir" diye haber gönderdi. İslam âleminin halifesi, Türklerin hakanı Sultan'ın oğlu kantarcılık yapacaktı!
  Daha Sonra Bulgaristan'ın Almanya'yla harbe girdiği haber aldık. Çocukların mektep masraflarını Almanlar karşılamış. Abdülkadir Efendi ise bizlere hitâben, Bu Almanlar, Balkanlar'da tam hâkimiyeti ele geçirdikleri vakit muhtemelen kendisine bir taç verilip oyuncak gibi kullanacaklarını söylüyordu. Bulgarlar'ın da bizi Almanlara kayıtsız şartsız teslim etmeyecekleri malumdu.
  NAZİ KAMPINDAN, SULTAN KIZININ CENAZESİNİN ÇIKMASI
  Hatıralarımın en bedbaht kısmı Albanya'da geçirdiğim zamandı. Bir akşam İtalyan askerleri konağı bastı. Bizi Arnavut toprağını zapt eden Almanlara, namı değer Naziler'e teslim ettiler. Izdıraplar Sultan'ın kızı Naime Sultan'ı hasta edip yatağa serdi. Çamur ve pislik içinde bulunan Nazi kampı muhtelif hastalıkların membası idi. Zavallı Naime Sultan da tifodan perişan hale düştü. Günden güne sararıp soldu ve söndü. Naziler cenazeyi hemen kaldırdılar. "Sultan Abdülhamid'in kızını bu şekilde götürmenize müsaade etmem, Allah'ının huzuruna yüzü pak halde çıkması lazım" dedim. Müsaade ettiler de hemen cenazeyi yıkadık ve böylelikle defin ettik. Eşim Abdülkadir Efendi ise
  16 Mart 1944'te hayata gözlerini yumdu.
  Allâh azze ve celle taksilatlarını af eylesin.
  Başlıca Kaynaklar;
  1- tr.wikipedia.org/wiki/Mehmed_Abdülkadir_Efendi
  2- Haremden S
 • EğlenceEğlence

YORUMLAR • 726

 • Entel Bilgiç
  Entel Bilgiç  Yıl önce +6

  Lütfen Kanalıma ABONE OLMAYI UNUTMAYIN :)
  trclips.com/user/entelbilgic
  Arkadaşlar yapılan küfürlü yorumlar silinecektir. Lütfen bu konuda hassâsiyet gösterelim ☺

  • II. Abdülhamid Han
   II. Abdülhamid Han 8 gün önce

   +Yusif Yusifli Var selim osmanoglu,orhan osmanoglu,daha niceleri.Dolu var.

  • Yusif Yusifli
   Yusif Yusifli 6 aylar önce

   Entel Bilgiç hocam hanedanin soyundan şimdi hayatda kalan varmi? Yoksada en son zamana kadar hayatda kalan kim olmuş lutfen bu konuda video yaparmisiniz?

  • Ebubekir Doğan
   Ebubekir Doğan 7 aylar önce

   Entel Bilgiç iskele dşrporeopepp

 • AFFAN DOĞRU
  AFFAN DOĞRU 6 gün önce +1

  Süperrrrrrrrrrrrrrrrtrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr teyi bul

 • Semra Dilbaz
  Semra Dilbaz 6 gün önce

  Hep yabancı hayranliginin sonu, birlik beraberlik olsa halkla iç içe olunsaydi,... Mücevher olsa ne saray olsa ne... Hepsi oldu bitti de alfabe neden değişti, eski kitaplar neden yakıldı?

 • Burcin
  Burcin 17 gün önce

  Sayfanın muptelası oldum mukemmel anlatımmm

 • mammaTurki
  mammaTurki 27 gün önce

  Biz padişahın kulu, kölesi, cariyesi değiliz eşit vatandaşlarız, bunların def edilmesi iyi olmuş... Teşekkürler Mustafa Kemal Paşa

 • Komünizm
  Komünizm Aylar önce

  Tamam eyw bizi kurtardın vatanı kurtardın da bu adamlardan ne istedin be onlar insan değil mi

 • üstad
  üstad Aylar önce

  Yaşanılanlar şehzadelere özgü değil sadece.İnsanlara birer ibret.Herkes kendine göre ders çıkarmalı.

 • İslamFitness
  İslamFitness Aylar önce

  en cokta şuna bakya aklımı kaybedicem nerdeyse türkiye tarafın dan paralarını bankadan alamıyorlar ve vahteddin padışahımız bile türkiye yüzünde cenazesi türkiye izin vermedigi için buraya gelmiyor kabri şu an şam da gelde atatürk e ata de şimdi

 • Neven
  Neven 2 aylar önce

  Да переведите на русский!

 • Koksal Ceylan
  Koksal Ceylan 2 aylar önce +1

  Ulkemde Osmanli putulari istiyorum !. Ataput tan biktim simdi Abdulhamid putu istirem.

 • Koksal Ceylan
  Koksal Ceylan 2 aylar önce

  "Biz yanlizca mucever ve giyisim almamiza izin verildi" Vah Vah ne zavali adama sadece 200 million dollarlik Elmaslarini, Altinlari almaya izin vermisler ve o yuzden cok fakirlik yasamislar vah vah. Ulan bunlari bile almalarina bile izin vermez ve bir-bes kursun kafalarina almalarina izin verirdim. Dunya yaniyor savatan cikmis milletleri sefil bizimki "beze sadece elmaslarimizi ve paha bicilmez muceverlerini almamizi izin verdiler diye yakariyor".

 • Can Bakican
  Can Bakican 2 aylar önce

  Onlar da herkes gibi iş arayıp çalışsınlar!.. Ne mazlumu ya?.. Aylaklık etmesinler.

 • Soccer Paradise
  Soccer Paradise 2 aylar önce

  Koskocaman hanedanı ülkeden atmıssız aslımızı atamızı silmişiz vay bizim halimize cok utanc verici

 • Bursa.EYALET Prod.
  Bursa.EYALET Prod. 2 aylar önce

  Evham Değil ! Tedbir !! Kaç suikast atlatmış araştır. Videolarındaki bilgiler sahte

 • Vatan Hasret
  Vatan Hasret 3 aylar önce

  Atatürk mulumusun şimdi bu yaptıklarından sonra Yunan Bici Atatürk

 • Vatan Hasret
  Vatan Hasret 3 aylar önce

  Atatürk bunları sürgüne gonderdi allahda Atatürk ke bir daha doğduğu ülkeyi göstertmedi mekanin cehennem olsun Atatürk

 • Vatan Hasret
  Vatan Hasret 3 aylar önce

  Atatürk büyük imparatorluğunu yikti cehennemde yan Atatürk

 • mervEvrem dadss
  mervEvrem dadss 4 aylar önce

  Dünya ya hükmederken ne ara bu hallere düştük biz Allah sonumuzu hayırlı kılsın

 • Can Bakican
  Can Bakican 5 aylar önce

  Ne mazlumu yahu?.. Milletin kesesinden saraylarda yaşadılar. Cariyeleriyle keyf çattılar. Kanuni Sultan Süleyman'dan sonra gelen 26 padişah zamanında, saraylarda keyf çattılar.. Şaşırdnnız mı?
  Büyük ATATÜRK 01 Kasım 1922 tarihinde o miskinlerin, bedava yaşayanların saltanatına son verdi.

 • TANER BAYGÜL
  TANER BAYGÜL 5 aylar önce

  bu lavuklar piyona çalıp konyak içeceklerine keşke İslam Halifesinin evladı olmanın onurunu yaşayıp doğru düzgün Müslüman gibi yaşasaydılar.

 • Dünya fanidir Esil hayat axiret heyatıdır

  Acaba koskoca hanedana bunkarı yapan ve yapdıran kim idi. Birileri cevab yazsın inşallah. ( onlara bunları yapan ve yapdırana Allah'ın ve bütün mahlukatın laneti olsun )

 • Fatma Öner
  Fatma Öner 5 aylar önce

  Çok üzüldüm :(

 • Mehmet Çoker
  Mehmet Çoker 5 aylar önce

  Kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin SULTAN ABDÜLHAMİD HAN tartışmasız gerçek bir liderdir. ona kızıl sultan diyenler ise haindir, ve namussuzdur, asıl kizil kendileridir, o kadar kizildirlar ki,şeref, haysiyet ve insanlık yoksunu olmuşlardır ona kızıl diyerek, terbiyesiz ahlaksızlar,elbet bir gün yalanların ve iftiralarinin içinde yok olup gidecekler, hatırlayan dahi olmayacak onları

 • atropatbiz
  atropatbiz 5 aylar önce

  çokta mazlum değilmişler hepsi 5 6 kadınla evlenmişler , ki buda onların adil olmaığını gösteriyor

 • Serxan Semedli
  Serxan Semedli 6 aylar önce

  Kok kötü böylə bir soyun bu hale düşmesi korkunk

 • Nergiz Mydnc
  Nergiz Mydnc 6 aylar önce

  Devamını bekliyoruz. Allah razı olsun

 • Talha Alıcı
  Talha Alıcı 6 aylar önce

  Saol sayende bilgi ediniyoruz

 • Erhan Sarı
  Erhan Sarı 6 aylar önce

  porno

 • Elif Sınıfı
  Elif Sınıfı 6 aylar önce

  tabiki istwriz

 • murat Terzi
  murat Terzi 7 aylar önce

  "Evhamı hastalık halini aldı" ne demek... " beni evhamlı sanıyorlar , gafil değilim o kadar ! " hasta sensin gafil admin kelimelerini seçte oku ağzına geleni söyleme .

 • Yusuf Kaan Özcan
  Yusuf Kaan Özcan 7 aylar önce

  Entel Bilgiç Seni kemalistlerin safında görmemek güzel.Hakikatı konuşanlara yorumlarda destek vermişsin.Sırf bu yüzden bile takip ederim.
  Helal olsun.

 • Hami Aksu
  Hami Aksu 7 aylar önce

  Güzel paylaşım.

 • Sultan Papağanı
  Sultan Papağanı 7 aylar önce

  Ya sen en büyük ayrılığı
  Bir haram sevdandan mı zannediyorsun ya?
  Arabandan mı zannediyorsun?
  Makamından mı zannediyorsun?
  Ya sen Allah tan ayrılmışsın ya Bundan Daha Büyük Ayrılık olabilir mi?
  Adam seccadeyi terketmiş
  Adam diyor ki kız beni terketti
  Yerin dibine girsin o
  Seni seccade terketmiş Farkında mısın?
  Allah kelamı kulağını terketmiş
  Rabbini hatırlayamıyor
  Efendimizi hatırlamıyor gün içinde
  Kulakları Ezana tıkalı oluyor Bundan Daha Büyük Ayrılık Var mı?
  Bu insanın kendine Sela okuması lazım ya!
  #zaman#varken#tövbe#et#kardesim

 • bülent tekin
  bülent tekin 7 aylar önce

  abdülkadir babasından harbiden nefret ediyormus kızlarından birine anasının ismini vermiş ama erkek evlatlarından bitanesine bile abdülhamit ismini vermemis

 • Emel
  Emel 7 aylar önce

  Naime sultanın acı sonuna çok üzüldüm..

 • Fatmanur Sarı
  Fatmanur Sarı 7 aylar önce

  "Beni evhamlı sanıyorlardı, hayır! Ben sadece gafil değildim o kadar..." -Sultan Abdülhamid Han Hazretleri

 • Beyaz Zenci
  Beyaz Zenci 7 aylar önce

  nerde o cumhuriyet kamal bilmiyormuydu surgundeki Osmanli hanedanini neden almadi Vatana geri ..koskoca sultan kizi sehzade ler gavur ellerde ama kamalin anitkabiri var..nazi bile sultan kizina saygi gosterio mezara izn verio ama godumun chp hukumeti sehzadenin olusune saygi gostermeyip cesedini denize attiriyo.sonrada yok ataturk yok demokrasi yok insana saygi ..ATATURK ABDULHAMID HAN ATAMDA ODUR.BASKOMUTANDA ODUR.BASOGRETMENDE ODUR.ONDAN SONRAKILER OSURUKTAN TEYYAREDIR.

 • Miss Golightly
  Miss Golightly 7 aylar önce

  Hepiniz oturmuşsunuz Abdülkadir için üzülüyorsunuz, insan birazda Mislimelek Hanım için üzülür. Kadıncağız neler çekmiş.

 • Sümeyye Ulun
  Sümeyye Ulun 7 aylar önce

  Elinize sağlık

 • Uğur PARLAK
  Uğur PARLAK 7 aylar önce

  bu gerçekler insanı kahrediyor yemin ederim

 • Furkan Öztürk
  Furkan Öztürk 7 aylar önce

  Ya kardeşim iyisin hoşsun güzel çalışma yapıyorsun da niye her video başında sonun beğen beğen abone ol diyip duruyorsun isteyen beğenir abone olur zaten sürekli niye söylüyorsun böyle yaptıkça niyetinin iyi olmadığını düşünüyorum

  • Entel Bilgiç
   Entel Bilgiç  7 aylar önce

   Furkan Öztürk - he birde abıne sayısı arttıkça, youtube daha fazla insana göstermeye başlıyor içerikleri bundan dolayı da biraz aslında. İnsanları biliçlendirelim de gerisi pek mühim değil sanırım ama bana kalsa da yapmak istemiyorum bunu da belirtiyim. Önceki yorumda dediğim gibi orta yollu birşey bulmaya çalışacağım ☺

  • Entel Bilgiç
   Entel Bilgiç  7 aylar önce

   Furkan Öztürk - önerin için teşekkür ederim ama baştada sondada denedim nasıl oluyor diye ve araştırmalarım yönünde de böyle olunca daha dikkat çektiğini kanaatine vardım ama bakalım sıkmadan orta yollu bir şey düşüneyim bakıyım ☺

 • ÇÏĢĐÊM MĘŤĘ
  ÇÏĢĐÊM MĘŤĘ 7 aylar önce

  Onları insaAllah cennette hakiki köşkler bekliyor. Bu dünya gelip geçici

 • hüseyin seçgin
  hüseyin seçgin 7 aylar önce

  Naime sultan için çok üzüldüm 😭😭

 • Murat Peker
  Murat Peker 7 aylar önce

  Sizinle asıl tarihimizi tekrar hatırlıyoruz , öğreniyoruz , teşekkür ederim .

 • Abdullah Kullap
  Abdullah Kullap 7 aylar önce

  Prenses pakize'nin hayatı

 • Since 1922
  Since 1922 7 aylar önce

  Pakize hanımın Hanlığı ile ilgili de bilgi verebilir misiniz

 • mtl mtl
  mtl mtl 7 aylar önce

  Allah rahmet etsin

 • Truva Su
  Truva Su 7 aylar önce

  Içim yandı beee.vayy beeeee.Allah onları bu hale koyanları cennetine almasın.

 • Rovsen Suleymanli
  Rovsen Suleymanli 7 aylar önce

  Osmanlı hakkında hususen də son dönemlerinden paylaşımlar edin lütfən

 • Üzeyir Kopuz
  Üzeyir Kopuz 7 aylar önce

  Yalan bilgi bunlar

 • Buket Ay
  Buket Ay 7 aylar önce

  Hayat sarayda yaşayıp zevk-i sefa sürmek değilmiş değil mi?MÜSLÜMANLAR GÖRÜNENLER SİZİ

 • Buket Ay
  Buket Ay 7 aylar önce

  Kemanciliktan Kantarciliga

 • UET
  UET 7 aylar önce

  yıldız sarayı yıllarıma geldiğim an kaynak olarak wikipedia görünce okumaktan vazgeçtim wikipedia benim için kaynak değildir yalan yanlış bilgi çoktur

 • İsmail Kaya
  İsmail Kaya 8 aylar önce

  Oğulları arasında bidar Sultanı niye koydunuz

 • Şeyma Payak
  Şeyma Payak 8 aylar önce

  Tarih videolarının devamını istiyoruz

 • Mansur Mansurov
  Mansur Mansurov 8 aylar önce

  Bu koca hanädani düschmanlara möhtac edänlär halada Türkiyyädä cirit atiyor. Devlätin düschmanlari ilä isch birliyi yapip insanlarin hüzurunu pozuyor , bir cok ittifaklar kuruyorlar devlätin alehinä, insanlarin akillarini karishdiriyorlar.Amma Türk millätinin bütün bunlarin öhdäsindän käläcäyindän hec shüphäm yok INSCHAALLAH

 • eren kozarva
  eren kozarva 8 aylar önce +1

  Emek harcanmış ayrıca bilgili de bir video olmuş tebrikler!

 • Merve Nur BOZKURT
  Merve Nur BOZKURT 8 aylar önce

  Mislimelek Sultan da şanssız bir kadin imiş bildigim kadariyla Abhazya prensliği yıkılıp sürgün edilmişler sonra tekrar Osmanli Devletinde saray hayatina girip tekrar sürgün yaşamış.

 • Emre Doğru
  Emre Doğru 8 aylar önce

  Payitaht Abdülhamid'in 41. bölümde geçen olay sonrasında Abhazya Prenses'i kimle evleniyor Bununla alakalı video atarmisin video gelmezse bilen arkadaşlar söyleye bilirlermi

 • Emre Doğru
  Emre Doğru 8 aylar önce

  Payitaht Abdulhamid'in 41. bölümde geçen olay sonrasında Abhazya Prenses'i kimle evleniyor Bununla alakalı video çekermisin video gelmezse bilen arkadaşlar söyleyebilirmi

 • Emre Doğru
  Emre Doğru 8 aylar önce

  Payitaht Abdulhamid'in 41. bölümde geçen olay sonrasında Abhazya Prenses'i kimle evleniyor Bununla alakalı video çekermisin video gelmezse bilen arkadaşlar söyleyebilirmi

 • Emre Aşık
  Emre Aşık 8 aylar önce

  Çok korkutucu

 • sumeyye yesil
  sumeyye yesil 8 aylar önce

  Kitabi okudunuz mu acaba ? Sabahattin ve kendisinin dizideki mevzusu geçiyor mu :/

 • Esvet Özer
  Esvet Özer 8 aylar önce

  Eeee ehlibeyt yolundan İslam yolundan ayrılınca böyle olur...o kadar israf lux satafat sonu böyle olur..

 • Yousef Alotaibi
  Yousef Alotaibi 9 aylar önce

  can you add a translation in English please

 • Hakan KATILMIŞ
  Hakan KATILMIŞ 9 aylar önce +1

  *Abdülhamid Han ı ne zaman anlatmayı düşünüyorsun? tabiki 10 dk sürmez en az 30 dk sürer sanırım.. :) anlatıver bekliyoruz.*

 • Ibrahim Moz
  Ibrahim Moz 9 aylar önce

  Ingilizler ozellikle osmanlı surgunddeki bireylerini ezip bundan zevk almislardir

 • Aynur Seferova
  Aynur Seferova 9 aylar önce

  Abdulhamid cok kariliymiwda neymiwde.arkadaw karisi yapmiw,qayri bi munasebet yapib ihanet etmemiw.men azerbaycandan severek izliyorum.kewke onun devrinde yawasaydimda oyle bir guzel insanlari taniya bilseydim

 • Mükerrerm Topuz
  Mükerrerm Topuz 9 aylar önce

  Çok teşekkürler atalarımızın nasıl bu hale geldinı öğreniyoruz

 • burhan zorba
  burhan zorba 9 aylar önce

  HÜSEYİN PAŞA VE MEHMET PAŞA HAKKINDA BİLGİLER FİRUZE VS OLURSA MEMNUN OLURUZ.

 • Ersin Guvercin
  Ersin Guvercin 9 aylar önce

  Kahrolsun içimizde ki hainler koskoca osmanlı Devleti imparatorluğu yağma edildi Lozan bir ihanet tir Kahrolsun iki yüzlü Cumhuriyet ciler Kahrolsun ihtiyaki Terakki

 • mustafa günes
  mustafa günes 9 aylar önce

  diziyi izlerken gozyaslarima hakim olamiyorum,, neden boyle olduk cok zoruma gidiyor

 • Şermin Kara
  Şermin Kara 9 aylar önce

  birden yüksek sesle korkunç bir müzik duyunca sesini kisiyoruz bu sefer de konuşanın sesi duyulmuyor

 • Şermin Kara
  Şermin Kara 9 aylar önce

  korku filmi gibi müzikler koymadan hazirlarsaniz çok daha güzel olur teşekkürler

 • Lot 4656
  Lot 4656 9 aylar önce

  Kendi tarihini talan Eden suursuzlar.

 • Murat Karahan
  Murat Karahan 9 aylar önce +2

  Bizim ecdadımız olan osmanlı hanedanı nı yok edip dagıttılar...Ama ingiliz hanedanı hala devam ediyor...Ne kadar yazık koca osmanlı ailesi yok oldu üzülüyorum

 • cCcelturcocCc
  cCcelturcocCc 9 aylar önce

  Devleti yikmaya calismak milleti yok etmek demektir.Bunu yapanlar ve yardim edenlerde ASLA MÜSLÜMAN VE TÜRK OLAMAZ!

 • Emel Kalemli
  Emel Kalemli 9 aylar önce

  Yüz yıl da geçse bin yıl da geçse eden ettiğini bulacak göz yumanda nasibini alacak hem burada hem ahirette hiç şüphe yok. Tarih her zaman tekarrup eder ama sebeb olanlar cezalarını çekecek. Nice canla kanla zorlukla kurulan osmanlının bir paçavra gibi sürgün edilmesi dış güçlerden değil osmanlının yetiştirdiklerinden görmemiz bize hala utanç veriyor vermeyede devam edecek. Ne o devlet geri gelir nede bu utanç geçer. Atatürkede ona tapanlarada hala o zihniyeti yaşatanlarada LANET OLSUNN. Hangi ülke olursa olsun ülkesine hainlik edenlerede LANET OLSUN kökünüz öyle bir kurusunki kuruyacakta zaten.
  Milletine Allah için hizmet eden tüm Osmanlı evlatlarından rabbim ebeden razı olsun mekanları cennet olsun bu dünyada ektikleri maddi manevi tüm tohumları gün gün asır asır yeşersin inşallah...

 • Aysegül Tanrıkulu
  Aysegül Tanrıkulu 9 aylar önce

  Abdülkadir efendiye bak alkol icmesinemi yoksa alkol için hristiyan papaz kıyafeti giymesi mi yazıklar olsun böyle musliman olmaz olsun

  • Bo zz
   Bo zz 8 aylar önce

   yaragimi ye

 • ProGamers 58
  ProGamers 58 9 aylar önce

  La adam mal mal isler yapiyor hala cok iyi sehzaade diyorsunuz

 • Kenan Temel
  Kenan Temel 9 aylar önce

  HEM SEÇİM-DEMOKRASİ DİYORSUNUZ HEM DE BABADAN OĞULA GEÇEN PADİŞAHLIK-HALİFELİK SİSTEMİNİ SAVUNUYORSUNUZ.33 YILLIK İKTİDARINDA AÇTIĞI TEK FABRİKA BOMONTİ BİRA FABRİKASI.

 • Gülseven'in Mutfağı
  Gülseven'in Mutfağı 9 aylar önce

  Naime ye üzüldüm

 • mehmet Aslankılıç
  mehmet Aslankılıç 10 aylar önce

  TAMAM

 • EMINE YESILYURT
  EMINE YESILYURT 10 aylar önce +4

  Cok agladim bu videoyu izleyince kahroldum resmen ...avrupaniz batsin sizin

 • Alera Aleron
  Alera Aleron 10 aylar önce

  dizide görüldüğü üzere hainmiş

 • mehmet okur
  mehmet okur 10 aylar önce

  Gerçekleri bize anlatığınız için Allah razı olsun emeğinize sağlık..

 • Nurcan Korkmaz
  Nurcan Korkmaz 10 aylar önce

  Babasına lâyık olamayan şehzade.

 • Yusufum
  Yusufum 10 aylar önce

  Allah razı olsun, güzel videolar yapıyorsun, geçenlerde çok alakasız bir videoda Payitaht Abdulhamit ismini kullandığın için eleştirmiştim, düzeltmişsin sağ ol. Bu video güzel, lakin açıklama kısmında en sonda "Allâh azze ve celle tahsilatlarını af eylesin." yazmışsın, "Tahsilat" değil o!, "taksirat"dır kardeşim. Tahsilat tahsil etmektir, toplamak, almaktır. Taksirat ise kusur günah ve yanlış şeylerdir.

  • Entel Bilgiç
   Entel Bilgiç  10 aylar önce

   Yusufum - evet kardeşim haklısın uyarın için teşekkür ederim, bir yandan öğreniyorum bir yandanda sizlere birşeyler sunmaya çalışıyorum. Böyle ufak hataları mâzur görün ☺

 • Amatör Tamir İstasyonu
  Amatör Tamir İstasyonu 10 aylar önce

  Allah razı olsun kardeşim.eline emeğine sağlık...

 • Muhammed Güneş
  Muhammed Güneş 10 aylar önce

  Çok acıklı diyecek söz yok

 • GÖK SULTANIN CELLADI
  GÖK SULTANIN CELLADI 10 aylar önce

  Al işte sultan Abdülhamid diyor hey allahım Abdülhamid sadece gafil değildi evhamlı değildir be kardeşim

 • Ayse Daş
  Ayse Daş 10 aylar önce +1

  Osmanlıyı yıkanların atesı bol olsun zalımler ıcın yasasın cehennem

 • Gokhan Dasdemir
  Gokhan Dasdemir 10 aylar önce +1

  Bulgarlara gavur der laf ederler bizim sahip çıkmadığımız kendilerince sahip çıkmışlardır

 • medeni medeni
  medeni medeni 10 aylar önce

  Biz müslümaniz ve cok cahil birakildik biraz islami kitaplar okuyun köyde duyduklarinizi burda yazarsiniz ancak bir degeri yok ben genelde n.f.kisakurek tavsiye ederim ve TURKCE Kuran okuyun uydurulmus her seyi din sannedenler ve yobazlar islama cok zarar veriyor islam din dir inancdir dinle devlet yönetilmez osmanli din devleti degil bir hanedanliktır saray islami farklidir dunyada gic bir ülkenin islam anlayisi bir birinin ayni degildir bizim atalarimiza biz halife mücahit derken islam alemi dedelerimize araplari soyan hirsiz osmanli derler biz TÜRK müslümaniyiz arap islami degil

 • ömer akyıldırım
  ömer akyıldırım 10 aylar önce +14

  Kendini aslını silen tek ülkeyiz İngilizlerin hala kralı kraliçesi prensi var yazık be yazıklar olsun

 • hes ques imea
  hes ques imea 10 aylar önce

  Tarihi bilmiyen adam bravo

 • Meryem Eken
  Meryem Eken 10 aylar önce

  Kemalettin pasa ile ilgili olan videoda naime sultanin bir.konakta ve kemalettin pasanin zehirlemesi sonucu oldugunu soyluyordu bu videoda ise bir nazi kampinda oldugunu soyluyorsun acaba ben mi yanlis anladim yoksa bilgilerdemi yanlislik yaptiniz.

  • Entel Bilgiç
   Entel Bilgiç  10 aylar önce

   Meryem Eken - şöyle, zehirleme girişimi oldu o konakta âkin sonradan iyileşti, ölmedi yâni naime sultan, çok sonra toplama kampında vefat etti. Ufak bir yanlış anlaşılma oldu sanırım ☺

 • EMINE YESILYURT
  EMINE YESILYURT 10 aylar önce +2

  Kahroluyorum icim aciyor yarim'asirlik saltanat sultanlik bu sekilde bitmemeliydi cok uzgunum 😢😢😢😢😢😢😢

 • Tarık Akcan
  Tarık Akcan 10 aylar önce

  Tahsilatını değil "taksîrâtını" affetsin. Lisan öğrenin lisan.

  • Entel Bilgiç
   Entel Bilgiç  10 aylar önce

   Tarık Akcan - dil sürçmesi kardeşim lâkin yine teşekkür ederim uyarın için ☺

 • EROL PLANE
  EROL PLANE 11 aylar önce

  Sehzade Abdulkadir padisah olaymis herhalde 1.Dingiliddin adiyla padisah olurmus.Allah Abdulhamit Sultanimiza gani gani rahmet eylesin;ama su bir gercek ki Iyi ki Cumhuriyet var,iyi ki babadan ogula gecen padisahlik kalkmis.Iyi ki basimizda dizide gosterildigi gibi insana tepeden bakan,kendini begenmis,simarik, hanedan uyeleri yok...