Youtube Türkiye'nin EN BÜYÜK Problemi & Çözümleri

Paylaş
Ekle
 • katma 11 Haz 2018
 • TRclips Türkiye'yi seviyoruz ama gelişmesi gerek.
  Benedict ve Tom Holland'la Pictionary oynadık: goo.gl/PGczdp
  Loki'yi Doğduğuna PİŞMAN Ettim: goo.gl/ziEWAj
  Venom fragman incelemesi: goo.gl/kYFYHW

  Twitter: twitter.com/filmelestiriler
  Instagram: instagram.com/filmegitmedenonce
  kişisel: instagram.com/cem.basak/
  Patreon destekçilerimize teşekkürler: Emre Sunalp, Özgür Doğan, Toygar Denizoğlu, Ege Agar.
  Siz de buradan destek olabilirsiniz: www.patreon.com/filmegitmedenonce
  Normalde film eleştirsek de bugün biraz sıkıldığımız için TRclips Türkiye'yi eleştirmek istedik. Yörekok çok yalnız kalıyor. Ayrıca belki başkalarını eleştirmeye çalışırken kendi hatalarımızı da fark ederiz.
  TRclips ve sinema farklı türler olsalar da bi sürü ortak yanları var. Biz de bu videoda işi ciddiye alacağız ve özellikle büyük kanalların hangi özelliklerini sevmediğimizden bahsedeceğiz.

  İlk büyük problem insanların çok kısa vadeli düşünmesi. Çoğu youtuber, buna biz de dahil sayılırız, izlenme ve abone sayısını arttırmak için popüler konuları kullanıyor. Ancak bir youtuber, üstüne hiçbir şey eklemeden sadece popüler içerik yapınca olay sıradanlaşıyor. Abone sayısı artsa da kişi kendine bir stil yaratamıyor ve yavaşça Kamusal Mizah'ın şu videosundaki gibi yok oluyor. Kısacası, bizce çoğu youtuber tembelliğe kaçıyor ve kaliteli içerik üretmiyor.
  Türkiye'de kendine has bir stili olan youtuber sayısı az. Oğuzhan Uğur hakkında ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama adamı izleyenler bahsettiği konu için değil, onun kendilerine neler sunacağını bildikleri için izliyorlar. Bu sebeple de adamın izlenme oranları çok değişmiyor. Çok ucuz bi şeyle pahalı bir şeyi karşılaştırıp video yapabilirsiniz. İnsanlar bunu izler ve para da kazanırsınız. Ama bu sizi başarılı yapmaz. Bi saniye ya. Başarılı yapıyormuş. O zaman biz de yakında bedava sinema vs 40 tl sinema videosu yaparız. Kopya ve insana hiç bir şey katmayan içerikleri izlemek seyirciye kalmış bir olay. Yine de bizce youtubedaki herkesin biraz daha işleri sıkılaştırması, daha çok çalışması gerek. Videomu yaparım paramı alırım diyorsanız da yapacak bi şey yok. Biz istediğimiz değişiklik olmaya çalışacağız. Belki böylece izleyicilerimize bir şeyler katarız.
  Sen videoyu kameramana çektirip hiçbir değişik olay yokmuş gibi davrandığında izleyiciyle arandaki samimiyeti azaltıyorsun. Sonuçta televizyonda da aynı teknik kullanılıyor. Bu olay videoların kurgusu için de geçerli. Arkaya dünyanın en sıradan müziklerini koyunca o video iyi olmuyor. Peki bunlar neden yaşanıyor?
  Kanallar bi yere kadar büyüdükten sonra video konusundan, çekimlere kadar her şeyi youtube kanalının bağlı olduğu şirket veya kanalın çalışanları yapmaya başlıyor. TRclipsr'a da sadece oyuncu gibi videoya çıkıp rolünü yapıp işini yapmak kalıyor. Tabii ki youtuberlar bunu istedikleri gibi yapabilir. Hatta bunu çok iyi yapanlar da var. Ama bu başparmaklarınızın sayısını geçmez.
  Video normalde bitecekti ama son zamanlarda herkes ünlülerle video çektiği için biraz devam edeceğiz. TRclips üzüyor. Kanalımızın abone sayısı arttıkça başka youtuberları da takip etmeye başladık ve üzgünüz. ''Ünlü'' insanlarla tanışmayı istemek normal bi şey. Ama insanların ben en ünlüyle tanıştım, ben harikayım, benim tanıştığım ünlü daha iyi gibi şeyler yazması çok komik. Hayatında örnek aldığın, sevdiğin biriyle bir araya geliyorsun ama hala başka youtuberları geçip geçmediğini düşünüyorsun. Biraz yaptığın güzel şeyin, anın tadını çıkar. Seni takip eden milyonlarca kişiye hayallerindeki insanlarla tanışmanın sırf başkalarına hava atmak olduğunu söylüyorsun. Böyle sen de seyircilerin de mutlu olamaz. Bu arada ünlülerle oyuncularla tanışmak tabii ki güzel ama kıskanılacak bi yanı yok. Bi şey değişmiyor. Sen hep sensin.

  Umarız farklı tarzlarda youtuberlar görmeye devam ederiz.
  Lütfen sizler de youtube türkiye'de sıkıntılı gördüğünüz konuları bizlerle paylaşın ve yorumlarda tatlı tatlı sohbet edelim. Bunun dışında abone olmak, destansı instagram sayfamızı takip etmek veya inanılmaz oyuncularla tanıştığımız videoyu izlemek gibi şeyler de yapabilirsiniz ama ben buna pek gerek görmüyorum. Hoşçakalın!
  #eleştiri #youtubetürkiye #saçmalık
 • EğlenceEğlence

YORUMLAR • 1 358

 • Yakup Yurdakul
  Yakup Yurdakul 18 gün önce

  genel olarak yanlış bir video olmuş öncelikle barış özcan da hiç yeni birşey yapmıyor olanı anlatıp duruyor ve kendi düşüncelerinide sürekli olarak sani bir bilimsel bilgiymişcesine anlatıp yalana kaçıyor reymeni eleştirdiğin nokta haksızlık olmuş bence kendin yaratıcı içerik konusunda ne kadar ileriye gittin dön bir bak youtube türkiyenin sıkıntısı felan yok youtube zaten bir çöplük ve gerçekci olmak zorundasın çöplükte çöp olur sende buna ayak uydurursun bizim youtuber larında tam olarak yaptığı bu kanalını takip ediyoruz çünkü filmler hakkındaki eleştirileri genel olarak mantıklı buluyoruz bu senin daha geliştirici yaratıcı içerikler üretmene engel değil ben kanalınızdan böyle bir adım beklemiyor değilim yani büyük bir adım anlamında yoksa kanal tamda istediğim gibi aslında bunun yanısıra videolarda bu videoda ve bazı videolarda farkettiğim bir nokta anlatımlarda konu bütünlüğü ve konular arasında geçişi bazen bozuyorsun ve totalde ben ne izledim ne anladım havasına giriyoruz videoyu yayınlamadan bunlara da dikkat edebilirsin .

 • csgoodlife
  csgoodlife 29 gün önce

  Ben iyiki bu kanalı takip ediyorum

 • Nurseven Kopuz
  Nurseven Kopuz Aylar önce

  Egolu insanların yorumlara gelip sana karşı gelip seni linç etmesini göze alarak bu videoyu yapacak cesaret sende varmış işte beklediğim videoydu. Artık birinin bunu eleştirip insanların gözünü açması gerekiyordu zaten. Barış Özcan'ı öven ve onu örnek gösteren birçok youtuber var ama beklediğimin aksine saçma sapan slime şaka videoları gibi videolar Barış Özcan'ın videolarından daha çok viral oluyor. Ve bu benim sinirimi çok bozuyor...

 • Türkçe Hitler
  Türkçe Hitler Aylar önce

  TRclips videolarımı engelliyor ve siliyor.

 • NYNS- Alper Yılar
  NYNS- Alper Yılar Aylar önce

  Onu bunu bilmem ama youtube un bence en iyisi barıl özcandır

 • Murat Unel
  Murat Unel Aylar önce

  Kanalınızı yeni fark edip, bu videoyu izledikten sonra abone oldum, diğer videolarınızı da tek tek izleyeceğim. İyi ve kaliteli bir kanalınız var. Tebrikler.

 • Omer Gokten
  Omer Gokten 2 aylar önce

  Barış özcan

 • Nur Doganay
  Nur Doganay 3 aylar önce

  Bu videoyu neden bu kadar geç izledim ben ya üzüldüm. Gerçekten kaliteli bir kanalsınız. Bu şekilde eleştiri videoları çekmelisiniz arada yakıştırdım çünkü güzel işlemişsiniz.

 • Zeynep Betül Çiçek
  Zeynep Betül Çiçek 3 aylar önce

  Barış Özcan en kaliteli adam cidden

 • ecem gulaylar
  ecem gulaylar 3 aylar önce

  Marvel analizlerini kaliteli içerik üretimi sanıyorsan çok yanılıyorsun.Bence sorun değil analizle. ama insanlara kalite içerik üretin diyebilecek kadar yaratıcı ve üretimci değilsin.Film incelemesi dediğin çoğu şey animasyon oyun . Üstelik senin bile etkin olarak içinde olamadığın saçma filmler. Aboneydim ama düşündürdün

 • Mazlum UnceRTraiN Çakat
  Mazlum UnceRTraiN Çakat 3 aylar önce

  Barış Özcan ❤️

 • Umut Çoban
  Umut Çoban 3 aylar önce

  video eğitimden ayhan tarakcıdan ve beyhan budak gibi eğitici kanallardanda bahsetmenizi isterdim videoda tek barış özcan ile kalmamalıydı bence emeğinize sağlık güzel bir içerik omuş

 • Sedat Tunç
  Sedat Tunç 3 aylar önce

  Ülkemizde ki en büyük problem kendin olmak yerine başkasını taklit edilmesi. Aklımıza gelebilecek tüm videolar ünlü olarak tanıdıklarımızın çoğu çalıntı bizim halkımız uyutulmayo seviyor. Diyeceklerm bu kadardı teşşekkürler

 • Sagucu Tegin
  Sagucu Tegin 3 aylar önce

  Akademisyenlerin kanal açmayı öğrenmesi gerek. Barış Özcan tamam iyi iş çıkarıyor ama sonuçta o da popüler temalı ve geneli lise düzeyinde kalan içerikler paylaşıyor. Bizim istediğimiz ise istanbul teknik üniversitesinde malzeme bilimi üzerine tez yazan bir elemanın cisimlerin ses dalgalarına verdiği tepkileri anlatması. Ya da Sinema Tv de doktora yapan bir arkadaşın ciddi ciddi sinema tarihi anlatması. Biz bunları istiyoruz. Coşkun Aral kanalı var örneğin. Adam otuz yıllık belgesel deneyimlerini anlatıyor. Bize böylesi kanallar gerek.

 • Motoloji
  Motoloji 3 aylar önce

  Kaliteli içerik ve özgünlük de bir yere kadar dostum kimse saçma birşeyler yapmadan bulunamamaya başladı. Ben oğuzhan uğur'u çok uzun süredir takip ediyorum. Son 1 yıldır patladı adam o kadar emekle 🤣 4 aydır bozmadan geliştirmeye çalışıyoruz kanalımızı. Bekliyoruz... 🖐️

 • Talha Alkaptan
  Talha Alkaptan 3 aylar önce

  2:34 Başpabrak

 • CRYSTAL METH
  CRYSTAL METH 3 aylar önce

  Video çok güzel ve doğru. Ama beni en çok şaşırtan şey yorum bölümü oldu. Hayatımda ilk kez bu kadar TRclipsr'ın aynı videoya yorum yaptığını gördüm. Nasıl bir hype yarattıysanız artık... :Dd

 • Rahil Babaşov
  Rahil Babaşov 3 aylar önce

  harry potter var diye geldik

 • Tekno Reklam
  Tekno Reklam 4 aylar önce

  👏👏👏👏 Dicek bişey bulamıyorum

 • can batuhan Aşatır
  can batuhan Aşatır 4 aylar önce

  Yutub Türkiye hep içerik çalıyor sen. ve tiwich yayıncıları haric hep çalıyorlar

 • Kadir Mehmet
  Kadir Mehmet 4 aylar önce

  3:09 abi sen evrime kafa atmışsın :)

 • osmnsaid osmanoğlu
  osmnsaid osmanoğlu 5 aylar önce

  PAŞPARBAK ?

 • buse mete
  buse mete 5 aylar önce

  2.40 ta sevgilisi'nin vidyosunu araya sikistiran adam gibi can

 • Otomatik Mandalina
  Otomatik Mandalina 5 aylar önce

  Barış abi anlatılmaz onu izlemek ve dinlemek gerekir .
  Gerçekten çok başarılı.

 • Uğur Işık
  Uğur Işık 5 aylar önce

  Webtekno

 • Latife Deren
  Latife Deren 5 aylar önce

  BEDAVA SİNEMA 40 TL SİNAMA :D

 • AhmetE. Selvi
  AhmetE. Selvi 6 aylar önce

  Bradley cooper bitmiş bide adam sandler dedeler gibi olmuş

 • Huseyn Mammadli
  Huseyn Mammadli 7 aylar önce

  Stronger things inceleme

 • Ateş Taş
  Ateş Taş 7 aylar önce

  artık başkasının videosunu izleyip para kazananlar var ne kdar düşmüşler en uyuz olduğum insanların başında baturay anar geliyor

 • HASAN DEMİRTAŞ
  HASAN DEMİRTAŞ 7 aylar önce

  o zaman beni takip edin bomba gibi fikirlerle geliyorum ...

 • HASAN DEMİRTAŞ
  HASAN DEMİRTAŞ 7 aylar önce

  o zaman beni takip edin bomba gibi farklı fikirlerle geliyorum ...

 • Talha Kabak
  Talha Kabak 7 aylar önce

  Orkun ışıtmak'a gizliden gizliye ama açarak nasıl gönderme yapılır 😂😂

 • Beyza Öz
  Beyza Öz 7 aylar önce +1

  Populer konu + 0 fikir = burak güngör

 • Aydın Güney
  Aydın Güney 7 aylar önce

  iyi bi youtube kanalı istiyorsanız 140 journos mutlaka bakın açık ara en iyisi

 • Wade Wilson
  Wade Wilson 7 aylar önce

  YouTubun en iyi kanalına Selamlar olsun 🇦🇿🇹🇷🇦🇿🇹🇷

 • Beyzanur Uçar
  Beyzanur Uçar 7 aylar önce

  videoların hoş ve samimiii

 • Mizuki
  Mizuki 7 aylar önce

  Carry geldi film bey

 • selçuk coşar
  selçuk coşar 7 aylar önce

  Sen ne değişiklik yaptın millete salıyorsun

 • Fuat Taş
  Fuat Taş 7 aylar önce

  sizdede bir sorun vardı sürekli oğlunuz bu kanalın sahibiyim diye söyleyip sizi küçük düşürüyordu nitekim şaka gibi algılansada ben öyle algılamadım onun dışında sorun yok

 • enesovic babayev
  enesovic babayev 7 aylar önce

  En son baktıģımda 10 bin di bu kanal

 • Semih Seçkin
  Semih Seçkin 7 aylar önce

  3:00
  BEN EN ÜN LÜY LE TANIŞTIM

 • Z-O-G Yzkn
  Z-O-G Yzkn 7 aylar önce

  1 TL lik thanks vs 1 milyonluk kaptan Marvel güzel olurdu

 • Talha Yiğit
  Talha Yiğit 7 aylar önce

  Birdaha de bakayım.
  Başbrarmak.
  Birdaha de!
  Başbausvsn
  İşte bu! :D

 • The King
  The King 7 aylar önce

  Orkun öpülmüş

 • Hakan Eroğlu
  Hakan Eroğlu 7 aylar önce

  Başparbak

 • Jon Snow
  Jon Snow 8 aylar önce +1

  Yalnız bi' sakin. Bu kadar zihin okuma yeterli.

 • Tahir Aksoy
  Tahir Aksoy 8 aylar önce

  Özürlü enes baturuda unutmamak lazım

 • Ali Sarıgül
  Ali Sarıgül 8 aylar önce

  BAŞPARBAK

 • Erdem Açıkyürek
  Erdem Açıkyürek 8 aylar önce

  Videonun sonunda 500 TL ye harry potter izlemek çıkıyor :D

 • Talha Bozan
  Talha Bozan 8 aylar önce

  Çok bozdun... Seslendirme için uğraşan arkadaşlarına saygımdan dolayı hâlâ aboneyim.

 • may neym is velet
  may neym is velet 8 aylar önce

  örneğin, bende özgün içerikli bir kanalım. çünkü kanalımda salak salak şeyler yapıp bunu çok güzelmiş gibi sunuyorum. ironi yapmaya çalışan bir malım yani. gidin bakın. yada bakmayın. umrumda değil.

 • Aydın Bey
  Aydın Bey 8 aylar önce

  Boş yapmissin bence

 • Hüseyin N. Güleroğlu
  Hüseyin N. Güleroğlu 8 aylar önce

  Lütfen ünlülerle tanışma dahil tüm vlogları kaldırıp film incelemeye devam edin. Üstelik kimsenin bilmediği farklı türlerde 2000 öncesi film önerileri ve incelemeleri yaparsanız daha kültürlü bir kitleye hitap edebilirsiniz.

 • Yiğit Yılmaz
  Yiğit Yılmaz 8 aylar önce

  Kadir Kirişçi adamdır

 • Hüseyin Şaşmaz
  Hüseyin Şaşmaz 8 aylar önce

  Sahsin biri 10 dakikalik video atıyor içerisi bombos veya başlıkta yazanla alakasi yok. Para kazanacam diye adamlığınızi bir kenara bırakmayın!

 • TALBER
  TALBER 8 aylar önce +1

  sadece yorekok değil carry potter da var

 • AliCagan4235
  AliCagan4235 8 aylar önce +1

  evet sende kendine özgü ol ve harry potter ile ilgili şeyler çek :D

 • Kamil Tairov
  Kamil Tairov 8 aylar önce

  Bariş özcan gerçekten çok başarili ve çok iyi

 • RichAdam GT
  RichAdam GT 8 aylar önce +1

  Gerçekten TRclips Türkiyede ki Sayılı TRclips Kanallarından Birisisiniz Sizin Gibi Kanalları Bu Dönemde Bulmak Gerçekten Çok Zor Bu Kadar Bilgili Ve Ahlaklı Küfürsüz Film Eleştirisi Diyince Aklıma Gelen İlk Kanal !!

 • tracer
  tracer 8 aylar önce

  Bedava sinema VS 40₺ sinema videosu nerde

 • Engincan Avcı
  Engincan Avcı 8 aylar önce

  B A Ş P A R B A K L A N D I N I Z

 • Senan Hesenov
  Senan Hesenov 8 aylar önce

  Bazi youtuberler vardir adam gibi adam bazi youtuberler vardir bok gibi adam

 • Furkan Teymur
  Furkan Teymur 8 aylar önce

  seni bu yüzden çok seviyorum adamsın

 • Osman Kara
  Osman Kara 8 aylar önce

  Kanalın şimdiye kadarki en kaliteli video

 • umt dmr
  umt dmr 8 aylar önce

  Son 1 dakikadaki konusmanin gelmesini bekliyodum oh be

 • İremS.023
  İremS.023 8 aylar önce

  Hangi videoyu izlesem sesinizde kayboluyorum 🙋‍♀️✌👏👏👏👏elinize sağlık

 • özge Pekcan
  özge Pekcan 8 aylar önce

  Baş parmak diyemiyorum kfdmgllslhşfh

 • mammamia
  mammamia 8 aylar önce

  Bence temel sıkıntı yalnızca youtuberlarda değil izleyici kitlesinde de var. Bazen bazı videoların altındaki yorumları okuyunca şoka giriyorum. İnsanlar hiç tanımadığı hıyarları savunmak için satırlarca kavga ediyor. O bunu demiş şu şunu yapmış bilmem ne. İzleyici kitlesi böyle olunca içerik üreten de kendine bir şey katma gereği duymayıp, kalitesi ve içeriği asgari düzeyde olan videolar çekmeye devam ediyor. Neden daha fazlasını yapmak için uğraşayım, neden orijinal bir içerik üretmek için kafamı yorayım ki diyorlar. TRclips değil ama youtuberlık da aynı bitcoin gibi bir balon. Böyle giderse onun kadar hızlı olmasa da eninde sonunda patlayacak. Çünkü hayran kitlesi balon, kalıcı değil uçucu. Geride sadece abonelerim hayranlarım ne istiyorsa o, kitlem ne izlerse o diye değil, senin de içinde olduğun kendi olabilen kendi orijinal içeriğini üretebilen 5-10 Türk youtuber kalacak. O yüzden canını sıkmadan önüne bak. Zamanın olduğu müddetçe videolara devam et. Seviliyorsun.

 • Dominik Brodoto
  Dominik Brodoto 8 aylar önce

  yani berkcan reymen boş iş en sevmediğim iki kanal

 • Yusuf
  Yusuf 8 aylar önce

  Adam çıkarmış masaya vurmuş. Biz zibilyon tane ünlüyle tanıştık hava atmiyozda siz bi Amanda ile tanışıp ne sekilden sekile giriyonuz lavuklar demis resmen. İyide demis 😀

 • Umut Yunus Uyar
  Umut Yunus Uyar 8 aylar önce

  Yorum kısmı şampiyonlar ligi herkes burada

 • gamze taşdemir
  gamze taşdemir 8 aylar önce

  Barış Özcan mükemmel bir insan ya o yüzden en iyiler arasında bence.adam akıllı video çeken tek insan

 • Leo
  Leo 8 aylar önce

  Hayallerindeki insanlarla tanışmanın sırf başkalarına hava atmak olduğunu düşünüyorsun anın tadını çıkar. Böyle diyorsunuz ,
  Peki 8 tane videonuz da Benedict Cumberbatch ,Tom Hiddleston gibi artisleri sürekli olarak neden yüklüyorsunuz ?
  Bunun anlamı ne sizde iyi biliyorsunuz böylece 100.000 abone daha fazla kazandınız eleştirin ama doğruyu yaparak eleştirin herkes gibi sizde TRclips camiasındaki klasik cümleler ile bakın biz böyleyiz bilinçli tüketiciyiz modu yapıyorsunuz kabul edin.
  Oğuzhan Uğur ' u neden izliyoruz ; ( Onun kendilerine neler sunacağını biliyorlar) içi dolu gibi gözükse de yüzeysel ve basit bir cümle olmuş .
  Bu fikre şuradan kapılmış olabilirsiniz
  Attığı video başlıklarından böyle söylüyorsunuz.
  Tabi ki de ne sunacağını biliyoruz ama asıl bahsettiği konu için oradayız aksi takdirde Slime videosu da yapabilir.
  Sizce Slime videosu yapsa bu kadar izlenir mi ?
  Yorekok abiden de örnek vereyim kendisi uzun yıllardır insanları eleştiren birisi kendisinin videosuna İnstagram dan bişey yazmıştım küfür veya aşağılama içermiyordu eleştiri içeriyordu bu kadar insanı eleştiren nasıl olurda basit bir yorumu kaldıramayıp beni engelleme gereği duydu.
  Diyeceğim o ki TRclips Türkiye'de herkes para kazanmak için var ama gerçekten hakeden birileri varsa şu zamana kadar gördüğüme dek ben tercihimi Oğuzhan Uğur ve saz arkadaşlarından kullanıyorum. Sizin kanalıda seviyorum orjinal bir konsept ama dışına çıkarsanız yorumu umursamak zorundasınız. İyi günler

 • Rüzgar Clay
  Rüzgar Clay 8 aylar önce

  Çok kalitelisiniz

 • Alperen Gül
  Alperen Gül 8 aylar önce +1

  başparbak peki

 • selin genç
  selin genç 8 aylar önce

  Abi videoda o kadar harry potter sahnesi vardı ki canım çekti resmen 😂😂 izlemeye gidiyorum simdi

 • Kayra Okyanus Dinçer
  Kayra Okyanus Dinçer 8 aylar önce

  TRclips beni korkutuyor. Az önce abone olmadığım bu kanaldan video bildirimi geldi. Ama güzeldi hakkını yemeyeyim.

 • i. Aslan
  i. Aslan 8 aylar önce

  video çok kısa

 • Uğurlu Bilim
  Uğurlu Bilim 8 aylar önce

  birilerini atlıyorsunuz

 • Figarro
  Figarro 8 aylar önce

  En güzel film önerileri kanalımda, bi bakın derim

 • Mehmet Koyuncu
  Mehmet Koyuncu 8 aylar önce

  Boş içerik olmuş canım, başlık fazla iddialı

 • yiğit yücel
  yiğit yücel 8 aylar önce

  başparbak

 • Özgürlük Gemisi
  Özgürlük Gemisi 8 aylar önce

  Resmen kendi oğluna söylemiş :D

 • Tufan Yolcu
  Tufan Yolcu 8 aylar önce

  Barış Özcan vizyonuyla özgün ve bilimsel içerikleriyle bizlere sunduğu her güzel videoyu izlerim. Takip ettiğim tek youtuber.!

 • emre dalmış
  emre dalmış 8 aylar önce

  Oğuzhan uğur ztn sadece boş yapiyo o adam değil youtube kanalı 1tl bile haketmiyo çünkü sadece salak salak şeylerden ve biraz özel hayatından bahsediyo sonra 2 3 kişi cagiriyo müzik dans fln
  O adam izlenme haketmiyo onu ztn siktir et

 • Berlin
  Berlin 8 aylar önce +1

  moruq ben bu sayfayı 50 bin aboneyken takip ediyodum ne ara 400 bin oldu aq

 • ALATURKA
  ALATURKA 8 aylar önce

  Şunu paylaşayım. Birileri video çekiyor ve telefonla enes baturu arayıp özür diliyorlar yalvarıyorlar saçma sapan içerikler üretip ne olur abone olun diye ağlıyorlar. Özrün sebebi ise saçma bi diss atmak. O videonun altına da yorum yazdım. Şöyleki, afedersiniz ama başkalarının köpeği olmayın kaliteli içerik üretin onları yokbsayın vs vs... bana gelen cevap şu oldu; kaliteli video konusu önerirmisin? Ben öneremem. Çünki önerdiğim şeyi biliyorsam zaten saçma video yapan kişiden izlemem zaten saçma olur. Ha güzel bi cvp yazmıştım ardından. Nasıl ki zamanın MSN'i şu an ki zamanın FACEBOOK'u ve geçmişin NETLOG'u kız tavlama sitesi olduysa youtube de hem kız hem para tavlama yeri gibi. Daha çok para... ne diyelim? Hayırlısı diyoruz ama hıyarlısı çıkıyor. Hayırlı bayramlar.

 • jano tank
  jano tank 8 aylar önce

  popülist hareketler bunlar

 • Hüseyin Çetin
  Hüseyin Çetin 8 aylar önce

  kendini bozdun :D

 • Ebrar Avcı
  Ebrar Avcı 8 aylar önce

  İlgi çekmek adına yapılan şeyler bu işin maddiyata döküldüğü hissini apaçık ortaya koyuyor ve bu biz seyirciler için hiçte hoş değil. Aslında tek beklentimiz samimiyet. Yani bu benim şahsi görüşüm.

 • Derviş Sönmez
  Derviş Sönmez 8 aylar önce

  kafile
  çay haouse
  sözler köşkü
  hayalhanem
  çınaraltı
  bu bahsettiklerinizden çok daha kaliteli içerikler için uğraşıyorlar

 • Debby Monro
  Debby Monro 8 aylar önce

  amaç üretmek olsa kalite olur ama amaç üretmek değil trend vidolara girmek parayı ceplemek en azindan çoğu kanal bu şekilde yotube`ta güzel icerikli kanal bulmak çölde su bulmakla eşdeğer

 • Kutay Akçalı
  Kutay Akçalı 8 aylar önce

  kelimesi kelimesine katılıyorum.

 • Amir CERRAHOĞLU
  Amir CERRAHOĞLU 8 aylar önce

  “En ünlüsü Chris Pratt”

 • Bilal Berkdemir
  Bilal Berkdemir 8 aylar önce

  Orkun'a laf geçirmiş

 • Semih Catal
  Semih Catal 8 aylar önce

  neyk?

 • luna aries
  luna aries 8 aylar önce

  Bu yuzden bradley cooper

 • Berker Bostancı
  Berker Bostancı 8 aylar önce

  Güzel video olmuş 👍

 • muhammed geylani
  muhammed geylani 8 aylar önce

  bu kanal iyice saçmalamaya başlıyor.

 • Lağım suyuna düşmüş hıyar mis mis

  Yotube birde saçma sapan şeyleri yotube de önerilenlere çıkartıyor ama bilgi verici güzel ve faydalı kanalları pek öne çıkarmıyor