"Annemi Rahat Bırak!" Game of Thrones // Final Sezon - Bölüm I İnceleme ve Teoriler

Paylaş
Ekle
 • katma 15 Nis 2019
 • Game of Thrones Final Sezonunun İlk Bölüm Spoiler'lı incelemesi SİZLERLE! Büyük bir coşku ile gelen bölüm beklentileri karşıladı mı? Bu sezon neler olur? Uzun uzun bölüm analizi! Hepisi bu videoda!

  Geekyapar Sosyal Medya Hesapları
  Site: www.geekyapar.com
  Facebook: geekyapar
  Instagram: geekyapar
  Twitter: Geekyapar
  Spotify: open.spotify.com/user/geekyapar!
  Twitch: www.twitch.tv/geekyapar
  Cevdet Canver
  Instagram: cevdetcanver
  Twitter: cevdetcanver
  Twitch: www.twitch.tv/cevdetcanver
  TRclips: trclips.com/user/cevdetcanver
  Facebook: cevdetcanverface/
  Can Türkdoğan
  Instagram: cantrkdgn
  Twitter: cantrkdgn
  Twitch: www.twitch.tv/canturkdogan
  Ömercan Güldal
  Instagram: omercangul
  Twitter: omercan_guldal
  Turgut Uç
  Instagram: sutdokmusjedi
  Twitter: turgutuc
  Twitch: www.twitch.tv/turgutuc
  TRclips: trclips.com/channel/UCbOzes7CQqtpUYQrZwaElbg
 • EğlenceEğlence

YORUMLAR • 504

 • Baran Gündem
  Baran Gündem 4 aylar önce

  Turgut'un sahnelerinin kesildiği özel short cut versiyonu gelse çok güzel olurdu bence. Düşman askerine verilen tepkiyle anlaştığı lordun kardeşine aynı tepkiyi göstermesini banane banane sansa'ya da böyle yapsın diyip saçma sapan yorumlar yapıyo.

 • mecoley
  mecoley 4 aylar önce

  arya'yı kaybettik geçmiş olsun :D kötü kötü olmuş

 • adam
  adam 4 aylar önce

  Abiler o kadar teori üretiyosunuz da bide şu ihtimali düşünün. dizinin sonunda iyilerin kazanacagından yola çıkarsam jon'un kahramanlıkları sonrası Danerys'ın bağlılıgı daha da artar ve bu tahtın gerçek varisi sensin.Hem niye taht kavgası yapsın ki jon ile danerys.Evlenirlerse biri kral biri kraliçe olmaz mı

 • Samet S
  Samet S 4 aylar önce

  Benim teorim 1. bölüm den vede ikinci bölümden anladığım Winterfall düşecek. Kralın şehrine kadar ilerleyecek ölüler daha sonra kralığın altındaki çılgın ateş kullanılarak tüm ölülerin sonu gelecek The End Dizi böyle bitecek ortada ne krallık kalacak ne taht. Çılgın ateşi de Ejderhaya worglayan Brean ateşleyecek.

 • bigwizzkidd
  bigwizzkidd 4 aylar önce

  Dizinin en başında Night King Jon Snowu mu arıyor acaba diyorduk hatta Turgut Uç; ilk bölümde duvarın diğer tarafında ölen gece bekçisinin ölümünü kitapta anlatılan "Soylu bir aileden gelen siyah saçlı gece bekçisi..." gibi bir tanımlamanın kurbanı olarak Jon Snow sanıldıgı icin öldürüldüğünü söylemişti , Şimdi ne oldu da o hedef Bran oldu Night King Bran'in güçlerini farkettiği için hedef mi değiştirdi sebebi ne olabilir?

 • Emin Mert Çiğdem
  Emin Mert Çiğdem 4 aylar önce

  cevdet abiyi seviyorum film kültürü bakımından da beni 5e katlar ama sanki biraz olmuyo ya yorumları falan saçma zorlama duruyo olmıcak çıkarımlar yapıyo neyse seviyoruz

 • Murat Ciftcioglu
  Murat Ciftcioglu 4 aylar önce

  önceki 7 sezonun her sitede bulunabiliyor olması ve de sadece son sezonun hiçbir yerde bulunamaması ve mecburi istikamet; parayı bastırırsın, izlersin denmesi... garip mi sizce de.. Şimdi benim gibi tipler, hali hazırda 2 yıldır gösterilmeyip, "çekiliyor yavu" denilen ve de "2" yıl sonra gelen bölüm izlemesem nooolur diyen tipler için... biz ne kaybederiiiz, yapımcılar ne kaybeder.. neyse haydi size iyi eğlenceler..

 • Doa Karakay
  Doa Karakay 4 aylar önce

  Abi su programin sonlarina dogru nikotin krizine mi giriyorsunuz? Sona dogru gariplesiyor halleriniz.

 • Berk Yağcıoğlu
  Berk Yağcıoğlu 4 aylar önce

  Ortalıkta freak show gibi gezen ve tek derdi doğal olarak night king ve White walkerdan başka bir şey olmayan Brann'in John Snow'un gerçek kral olmasına bu kadar kafayı takmış olması, ya John Snow'u o Azor Ahai kalıbına oturtmak için seneryodaki özel çaba ya da bu John bildiğin night king. Yoksa tam savaş başlayacak iken Brann'in derdi ne de John'a sen kralsın bak ona göre diyerek adamın kafasını karıştırıyor.

 • kemal yavuz
  kemal yavuz 4 aylar önce

  Tyrion dan daha tarihsel konuşma bekliyordum eski stark kralinin da halkını korumak için savaşmadan diz çökmesi gibi

 • Selim TABAN
  Selim TABAN 4 aylar önce

  Bran olayı öyle değil brani biliyor zaten. Lannister ordusu gitmiyor. O yara nın kaçtıkları gemi euorun nun değil onların üç gemisi bu arada bayrak biraz farklı. Birde dany ve Jon büyük ihtimalle tartışacaklar dany başını alıp gidecek bi ejderha kayalığına falan sonra birşey olup geri gelecek ve o zaman savaşta bir rol oynayacak hem herkes güvenecek hemde Jon la aralarındaki sorunları aşmış olacaklar gibime geliyor. Ghostu da göremedik oda bi gelse.

 • Ciwarda Gezer
  Ciwarda Gezer 4 aylar önce

  Adam night king hic olmak istemedi ve zorla oldu bu gorevle lanetlendigini dusunuyor aslinda tek istedigi bu gorevi birine devretmek ve huzura kavusmak ve insan gibi olmek. Bu yuzden yerine gecebilecek kisi olarak azor ahai veya uc gozlu kuzgunu falan goruyor gibi bisey galiba turgut abinin sonda soyledigi seyle birlikte. Ayrica dokundugu canlilar su bebekler falan vardi ya kendilerinden oluyor ama onlar night king den ust rutbede olamiyirlar ozel biri lazim yerini devredebilecegi biri.

 • Aykut Yaman
  Aykut Yaman 4 aylar önce

  Daenerys, Jon, Tyrion, Davos, Jorah, Brienne, Podrick, The Hound, Missandei, Varys ve Theon Winterfell’e varır. Daenerys, Sansa Stark’la tanışır. Euron Greyjoy, Golden Company ile King’s Landing’e geri döner ve Cersei Lannister ve Throne Room’daki Golden Company’nin komutanlarıyla görüşür. Cersei, Euron’a satış sözcüklerinin King’s Landing’e gönderilmesinden dolayı teşekkür eder.

  Daenerys, Jon, Sansa, Tyrion, Davos, Missandei, Sam, Varys, Kuzey Lordları ve Vale Şövalyeleri Winterfell Büyük Salonu’nda toplanır. Daenerys kendini kuzeylilere kabul ettirme konusunda zorlanır, Lyanna Mormont ona boyun eğmez ve sadece bir kral tanıdığını onun da Jon olduğunu söyler. Grup, Kuzey’i Night King’in ordusuna karşı nasıl savunacaklarını tartışır.  Gece Kralı, Brandon Stark’ın kalbine hançer saplayarak onu öldürür. Daenerys hamile kalır ve bunu Jon’a söyler. Birlikte isim koymaktan bahsederler, eğer erkek olursa Ned koyacaklarını konuşurlar. Daha sonra hepsi Gece Kralı hakkında strateji yapar.

  Dany, Lekesizler ve Dothrakiler ile Ejderha Kayası’na geri döner. Drogon’u Jon’a bırakır ve Gece Kralı ile savaşırken ihtiyacı olacağını söyler. Bu sırada Melisandre yaşlı bir kadın olarak geri döner. Daenerys’e çocuğunu kurban etmesi gerektiğini söyler fakat kabul ettiremez.

  5. bölümde Daenerys cocuğunu doğurmaya başlar fakat kendisi ve çocuğu arasında seçim yapmak zorunda kalır. Sadece biri hayatta kalabilecektir ve çocuğunun yaşamasını ister, kendini feda eder. Ölmeden önce kızının ismini Lyanna koyar. Çocuğu kaçırıp Jon’a ulaştırmaya çalışırlar ve nihayet başarırlar.

  O sırada Kralın Şehri’nden Dany’nin cesedini almak için gelirler. Varys’i öldürüp cesedi alıp Kralın Şehri’nde sergilerler. Halk, Daenerys’ın üzerine pislik atarak nefretini gösterir. O sırada Arya ve Tazı Kuzey’den kaçıp Güney’e gelir. Arya, Cersei’yi öldürme konusunda Tazı’yı ikna eder ve Qyburn’un yüzünü çalarak Cersei’yi zehirler. Nymeria ile buluşup gittiği için kurdu Cersei’yi yaralar. Daha sonra Dağ, Cersei’yi kurtarmaya gelir ve Tazı ile dövüşür. En sonunda Tazı, abisinin yüzünü yakar ve onu orada yanarak ölmeye terk ederler.

  Kuzeyde ise Jon ve ordusu Gece Kralı ile savaşır. En sonunda Jon, kılıcını Gece Kralı’nın kalbine saplar ve savaş kazanılır. Cersei’nin katledilmesinin ardından Euron Greyjoy tahta el koyar ve Kuzey’den kendisine diz çökmelerini emreder fakat bu emir karşılıksız kalır.

  6. bölüm, yani final bölümünde ise Jon, Jaime Lannister… hepsi Euron ile savaşmaya gider. Drogon ile birlikte gittikleri savaşta Drogon yaralanır. Jon ile Euron savaşır ve Jon neredeyse malup olur. Tam o sırada Jaime, Euron’un sırtına kılıcını sokar ve o sırada bulundukları yerin hemen altı çılgın ateş ile doludur. Euron bunu bildiği için gülümser. Drogon’un sesini duyduklarında Euron, gülerek hepsinin öleceğini söyler. Tam da hepsi koşarak kaçacakken, Drogon’un alev üflemesinden sonra tüm ada patlayarak havaya uçar, oradaki herkes ölür.

  Sansa Stark ile Gendry Kuzey’de kalır ve oranın koruyucusu olurlar. Sam ile Gilly Menzil’de kalırlar. Final sahnesinde ise birAkgezen kucağında Bran’ı taşımaktadır. Daha sonra Akgezen, Bran’ın kalbine bir cam sokarak onu Akgezene dönüştürür, ardından kafasına taç takar ve kış gelir.

 • Jesus Quintana
  Jesus Quintana 4 aylar önce

  Farkederseniz ilk bölümde dothraki ordusu yoktu (gemide daenerys ile gelen komutanlar hariç) bence 3. bölümde böyle savaşın tam ortasında bizimkiler tam yenilme noktasındayken (arka ses: DİLİLİLİLİLİLİLİLİLİLİ) dothrakiler savaşa epik bir giriş yapacak

 • Akın Özcan
  Akın Özcan 5 aylar önce

  Dizi aryanın ve branin yeteneklerini diger karakterlere iyi anlatamiyor gibi

 • Black white
  Black white 5 aylar önce +1

  Demir Taht a ya Night King oturup yönetmeli ya da Khaalesi. 🙃😊😃🤣 Son seçenek ise herkes ölsün kimse oturmasın. 😂🤣😃😅😄😊🙃😁

 • Olyboly
  Olyboly 5 aylar önce

  Acaba Turgut standart seviyedeki bir dizi yi izlese tepkisi ne olut

 • nazlı deniz Saglam
  nazlı deniz Saglam 5 aylar önce +1

  yöneticin kuzeye ters olduğu falan yok.. nerden uydurma saçma sapan derinliksiz yorumlar..

 • Taha Erdem
  Taha Erdem 5 aylar önce

  Bu bölümün son karesi Bran'in Jaime'ye bakışı idi. Peki muhtemel final senaryo tahminlerinize dayanarak final bölümünün son karesi sizce nasıl olur? 2. bölüm incelemesinde görmek isterim

 • Mapa
  Mapa 5 aylar önce

  abi gercekten cok kotu oluyor canlı yayın en azından su seriyi eski şekilde yapın eski olan en iyidir demiyorum ama sadece bu eski halinde olsun

 • Ahmet YILDIRIM
  Ahmet YILDIRIM 5 aylar önce

  yeterli geek değilmişsin bu konuda.
  1 arya bunu unutma derken bahsettiği konuyu unutma demiyor. bu anı unutma çünkü ben ölecem diyor.
  2 theon o üç gemiyi çalmadı. onlar zaten geldikleri gemilerdi ve mürettabatları uzakta bekliyorlardı.
  +3 orda bam bam gelmiyor çünkü ordusunun öldüre öldüre büyümesi gerekiyor ki en sonda buz da ateş kadar büyüsün ve birbirini nötrlesin.

 • ulaş çağlayan
  ulaş çağlayan 5 aylar önce

  bu kadar erken değil de gün içerisinde bölümü biraz sindirdikten sonra çekseniz daha iyi olur sanki. hem okulumuz neyin var abiler canlıya gelemiyoruz

 • ulaş durusoy
  ulaş durusoy 5 aylar önce

  Yorum

 • Hulagu Han
  Hulagu Han 5 aylar önce

  Çok boş yapıyosunuz ve sizin boşunuz sarmıyo post42 ninki gibi. Sizin engin fikirlerinize ihtiyacımız var 😄😄😄 lütfen boş yapmayınız

 • Enes Oz
  Enes Oz 5 aylar önce +1

  ben bu bölümden ejderha ağıtı bekliyodum çok tatlı olurdu güzel de islenebilirdi

 • Serhat Kızıldağ
  Serhat Kızıldağ 5 aylar önce

  ya turgut senin ne işin var orada

 • Alperen Kanlıdağ
  Alperen Kanlıdağ 5 aylar önce

  bu arada başlangıç sahnesindeki Tyrion ile Varys arasındaki o espirisi de hoşuma gitti bir de en güldüğüm sahne (kimilerine duygusal gelebilir olması gerektiği gibi tabi) Daenerys ile Samwell arasındaki sahne oldu "-oo demek senin baban randyll -nerden tanıyosunuz kraliçem. - ben onu yaktım. -olsun en azından kardeşim var geri dönebilirim topraklarıma. -onu da yaktım." :D

 • Arif K
  Arif K 5 aylar önce

  Ghost nerde kardeşim Jon kurdu ejderha nin üzerine bıraksın :p

 • Yaman Yıldız
  Yaman Yıldız 5 aylar önce +1

  Tormund' un olduğu yerin koridorları Arya' nın fragmanda kaçtığı yerin koridorlarına benziyordu sanki.

 • Ali Mert Güloğlu
  Ali Mert Güloğlu 5 aylar önce

  Kimse dikkat etmemiş ama ejderhanın öpüşürken baktığı sahnede sinirlenme var ve tam bir insan ifadesi var.Muhtemelen Warg atıp kardeşi izliyor orada.Ya da başka bir şey var.Ejderha o sırada başka birinin onun kılafetinde onları izleyip gerçeği öğrendiğini gösteriyor.Muhtemelen Brandı.Çünkü onu gördükten sonra gerçeğin Jon'a söylettirmek için baskı yaptı!Muhtemelen Bran izledi ve gördü ve tahtı vermesini aşk aptallığına bağladı ve Jon'a Khalesiyle alakalı gerçeği söylettirdi..Ama dikkat edin orada ilk kez yüzünü insan maskeli gibi verdiler!!!

 • Loot Kavmi official
  Loot Kavmi official 5 aylar önce

  sol alt çerçevedeki yaratık bir şey beğendi mi ? beğendi de ben mi kaçırdım

 • Mehmet Polat
  Mehmet Polat 5 aylar önce

  Allah için Turgut'u almayın videolara ağabeyler. 3 kere videoyu başlattım ve 3'ünde de adamın itici mimiklerinden rahatsız olup kapattım.

 • Seviyorum ama Kimi
  Seviyorum ama Kimi 5 aylar önce

  Yalnız herkesin kaçırdığı bi ayrıntı var game of thrones evreni kuranda geçmiyor

 • Deniz Bulut
  Deniz Bulut 5 aylar önce

  AMAN TANRIM

 • emin e
  emin e 5 aylar önce +2

  Dragonun snowa bakması konusunda, snowun targeryan olduğunu bilmediği için (sadece targeryanların ejderha sürebildiği gerçeği göz önüne alınarak) şaşırıyor ya da targeryan olduğunu seziyor, bu bakımdan bu sekans konuştuğunuz kadar basit değil:)

 • Fatih Talha Tilkici
  Fatih Talha Tilkici 5 aylar önce

  Kafalar güzel...

 • Yiğit
  Yiğit 5 aylar önce

  Bu arada etkinlik ile ilgili hiçbir post paylasmadiniz ya pü

 • oğuz
  oğuz 5 aylar önce

  acaba türk senarist veya yapımcı felan mı aldılar diziye bizim haberimiz yok.kara para aşk gibi bazı sahneler.küçücük bir erik gibi beyinleri olan insanlar mı çekti bizdeki şüpelendim

 • oğuz
  oğuz 5 aylar önce

  bence ejderhaya binen dnerys çok değişecek.gücü eline alınca oda sevilmeyen bir kraliçe olcak ve herkes nefret edicek.bu iş hep böyledir gücü eline geçiren herkes değişir.

 • oğuz
  oğuz 5 aylar önce

  2. bölümde yükselmeye başlar.ilk bölümde jaiminin ölmesini bekleyemezsin

 • Hakan Aslan
  Hakan Aslan 5 aylar önce

  Posta kutunuza Cumartesi ve Pazar günleri gelen Tahmin Gazetesine ücretsiz abone olmak için www.getrevue.co/profile/w12n

 • HERŞEYDEN BİRAZ
  HERŞEYDEN BİRAZ 5 aylar önce

  Bence bran ejderha ile jon ve Dany i izliyordu

 • Emrecan Arslan
  Emrecan Arslan 5 aylar önce

  arka plandaki tabloyu satın alabileceğimiz yer var mı cevap verin pls

 • Nesli Mis
  Nesli Mis 5 aylar önce

  bölümden daha fena bu video üzdü.. :( eski format pls

 • Ali Kılıç
  Ali Kılıç 5 aylar önce

  Adblock kapattıran kanal ♥️

 • Doğukan Koyuncu
  Doğukan Koyuncu 5 aylar önce

  Bu bölümü yazarken hiç utanmamışlar mı ? Be kardeşim , ayıp ayıp

 • Serdar Güneş
  Serdar Güneş 5 aylar önce

  Bence bölüm gayet iyiydi, giriş bölümü olarak düşünürsek, iki senedir çözülmesini beklediğimiz ufak olaylar ve gerçekleşmesini beklediğimiz karşılaşmaları görmüş olmamız açısından olması gerektiği gibiydi. Ha ben de hypelandığım kadarını bulamadım ama eleştirileriniz çoğuna da katılmadım. En azından 2-3 filmlik süre var daha, o yüzden düğümleri iyi çözebileceklerine inanıyorum.

 • cansel gngr
  cansel gngr 5 aylar önce

  bölüm bence de kötü bir bölümdü ama özellikle jaime sahnesi beni çok heyecanlandırdı bence bran bir daha ki bölüm jaimeyi koruma yoluna gidecek ben o sondaki bakışı kötü almadım jon daenerys sahneleri çok gereksizdi jon un ejderhaya bu kadar basit bir olayla bineceğini hiç düşünmezdim çok basit oldu abi ya o kadar çok patlatabilecekleri olayları öyle basit bir şekilde verdiler ki bölüm beklediğimiz etkiyi yaratmadı bizde sansanın tyrion la olan konuşmaları da hoştu burda sansanın ne kadar güçlenmiş olduğu tyrion tarafındanda onaylandı birçoğu seni hafife aldı şimdi onlar ölü demesi güzeldi ben şahsen finalin en azından jon ve danyle bitmesindense bu ikiliyle bitmesini tercih ederim daenerys konusunda da abi night kingi görmüşsün ejderhan ölmüş sen gelmiş sansayla görümce oyunu oynuyosun yok sansa bana saygı duymazsa vs zaten babandan mimlenmişsin deli kralda rickard ve brandon stark baba oğlunu canlı canlı yakmıştı dany de tarlyleri yaktı babasına benzemediğini iddia ediyo ama hareketleri ters düşüyo söylediklerine bi dahaki bölümde jaimeye saçma sapan atar gider yapıcak ama orda bran devreye girecek bence senin baban böyle böyle dedi tarzında o yüzden bir dahaki bölüm için biraz daha umutluyum umarım bu bölüm gibi gereksiz şeylerle zaman kaybetmeyiz

 • Çağatay Doğangün
  Çağatay Doğangün 5 aylar önce

  Turgut Uc sezonu acilmis.

 • Methyllorange
  Methyllorange 5 aylar önce

  Cevdet bey Cenk ve Erdem beylerden, böbür güçlerini çalmak için Night King ile anlaşma yapmıştır. Kesin bilgi yayalım.

 • fed on imbalance
  fed on imbalance 5 aylar önce

  Bölümde hiç birşey olmadı deyip bir saat konuştunuz be olsa demek ki iki üç saat olacaktı video

 • ezgi
  ezgi 5 aylar önce

  Hatırladığım kadarıyla 7.sezonda Jon ve yoldaşları, Cersei'ye white walkerları kanıtlamak için bir walker kaçırmışlardı. Orada bulunan bu arkadaşımızda çığlık atmıştı. Bu acıyla kaynaklanan ya da sahnenin daha gerilimli olmasıyla alakalı olmayabilir. w. walkerlar ın arasındaki bir iletişim şekli olabilir diye düşünüyorum

 • Bok Yuvası
  Bok Yuvası 5 aylar önce

  Geekyapar'ın trendlere girmesi kabul edilemez. Derhal video kaldırılsın.

 • Ruşen Akman
  Ruşen Akman 5 aylar önce

  Ben beğendim

 • faruk ilhan
  faruk ilhan 5 aylar önce

  sakallı arkadaş HODORA benziyo!!😂

 • Doğa Nia Knightwalker
  Doğa Nia Knightwalker 5 aylar önce

  KRAKEN YOKTU KRAKEEENNNN

 • Textfield
  Textfield 5 aylar önce

  Iyi de ates zaten bunlari oldurebilen tek sey degil mi? Bi tek yaniyoken bagirmasi da normal olabilir o yuzden. Sisman olmayan arkadas elestiricem diye fanteziden mantik aramaya baslamis. (:

 • Anton
  Anton 5 aylar önce

  Sizinkisi gerçek geek mi? Özgeek, hasgeek

 • ayhan
  ayhan 5 aylar önce

  2. bölümde Grey Worm, Tormund, Podrick, Meera, Bran, Rhaegal, Robett Glover, Howland Reed ölüyor akgezenlerle yapılan savaşta.bran rhaegal'in içine girip viserion'la savaşıyor bu sırada akgezenler tarafından bıçaklanıp öldürülüyor.

 • ayhan
  ayhan 5 aylar önce

  merak eden varsa dizinin altı bölümünün senaryosunu buradan okuyabilirsiniz www.desinerd.co.in/game-of-thrones-season-8-episode-1-leak-script/