ARAPLARDAN ERDOĞAN'A 99.999.990.-- DOLAR BAĞIŞ

Paylaş
Ekle
 • katma 9 Eki 2019
 • ARAPLARDAN ERDOĞAN'A 99.999.990.-- DOLAR BAĞIŞ
  09 EKİM 2019
  SAAT: 08.00
  CHP'li Haluk Koç, Bilal Erdoğan'ın hesabına 99.9 milyon dolarlık bağış yapıldığını gündeme getirdiği için iftira suçlamasıyla yargılandığı davadan beraat etti.Suudi Arabistan kaynaklı bir hesaptan, 2012 yılında dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın hesabına yatırılan 99 milyon 999 bin 990 dolarlık bağışı gündeme getiren ve o dönemde CHP sözcüsü olan Ankara milletvekili Haluk Koç’un “iftira ve bankacılık sırlarını açıklama” suçlarından yargılandığı davada karar çıktı.Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre, mahkeme, oybirliğiyle Koç’un beraatına karar verdi. Koç’un avukatı Celal Çelik, “Mahkemenin kararı, Koç’un yolsuzluk açıklamalarının iftira değil, somut olgulara dayalı olduğunu göstermiştir” dedi.17-25 Aralık operasyonlarının en tartışmalı konularının başında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın hesabına yattığı iddia edilen bir para gelmişti. Dönemin CHP Sözcüsü Haluk Koç, partisinin merkez yönetim kurulu (MYK) toplantısı sonrasında, 5 Şubat 2014’te, yaptığı açıklamada, “Bakın günün biri, tarih 26 Nisan 2012. Vakıflar Bankası’ndaki Necmettin Bilal Erdoğan’ın hesabına Royal Protocol isimli kaynaktan, muhtemelen Ortadoğu ya da Suudi kaynaklı bir yapı... Buradan 99 milyon 999 bin 990 dolar havale geliyor. 100 milyon değil, 10 dolar eksik.10 dolar herhalde havale kesintisi. 5 dakika içinde Bilal Erdoğan’ın hesabından TÜRGEV’in hesabına aktarılıyor para, Vakıfbank’a bu havalenin geliş tarihi 26 Nisan 2012. 100 milyon dolardan bahsediyoruz, bu para neyin karşılığıdır. Rüşvet midir?” ifadelerini kullanmıştı. TÜRGEV, bu konuşmalardan sonra Haluk Koç hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık, CHP’li Koç hakkında, “dokunulmazlığının kaldırılması” talebiyle fezleke düzenledi. TBMM’de dokunulmazlıkların kaldırılmasının ardından da Haluk Koç’a dava açıldı. Davanın iddianamesinde Koç’un, “saklanması gereken bankacılık sırlarının açıklanması suretiyle 5411 sayılı yasanın 159. maddesine muhalefet” ve “iftira” suçlarından dava açıldı. Koç, yargılama sırasındaki savunmasında, “Söz konusu bilgiler basında yayımlandı. Sır olma özelliği yoktur. Kamu yararı olduğu için konuyu gündeme getirdim” dedi.
  Kaynak Yeniçağ: "99.9 milyon iftira değil, gerçek"
  LİBERAL SOSYALİST
  www.liberalsosyalist.com
  memduhtv
  liberalsosyalist
  liberalsosyalist
  Memduh Bayraktaroğlu'ndan fıkralar, anekdotlar ve hikayelerle,
  İktisat, Siyaset ve Hayat Üzerine Yorumlar...

YORUMLAR • 338

 • Mehmet-Ali Gün
  Mehmet-Ali Gün 29 gün önce

  İnsanlar evvelden de istediklerini giyebiliyordu.. Makamlar hariç.. Bunun da yanlış olmadiğı bu günlerde kanıtlandı sanırım.. Devlete Dini soktuk.. netice ortada..

 • เ๓ קг๏שє
  เ๓ קг๏שє Aylar önce

  Dedecim Nurettin Yıldız'ı tanıyamamışsın. Sosyal medyanın kurbanı olmadan dikkatlice izlemenizi tavsiye ederim Nurettin Yıldız'ı. Ama sizin derdiniz dine laf etmekse açık açık söyleyin. Dürüst olun. Hükümet veya siyaset anlamında bir şey demiyorum veya menzil vs. tanımıyorum ama Nurettin Yıldız'ı tanırım. Yanlış konuşmuşsunuz. İnsanları yanlış yönlendirmeyin lütfen!

 • Nadir Yaş
  Nadir Yaş Aylar önce

  Belirli olmayan , yaşanması kanıtlanmamış bir dünya ile (yani ahiretle ) uyutmak derken , inanmış insanları asagiladiginizin farkında mısınız ? İnsanların inançlarını yaşamalarına izin vermeyenleri eleştirirken siz onlardan beterini yapıyor ve sizi sempati ile izleyen inançlı insanları üzuyorsunuz.

 • ali yıldırım
  ali yıldırım Aylar önce

  çok çok bozuk bir zihniyetir ve yetmiş beş yaşındayım eski anemin bacımın babamın resmine bakıyorum şu ğünden çok daha moderin işte ne tesetür vardı herrkes ne ğiysi ğiyen ğiyerdi bunu yapanları nalettler ve kınıyorüm şu ğüzelım ülkeyi ne hale ğetirdiler utançtır

 • birol arat almanya
  birol arat almanya Aylar önce

  Memduh abi ağzına saglik abi işte bu ya aynen anlattığınız gibi abim

 • Ilker Can
  Ilker Can Aylar önce

  Vali demişken yunan ordusu ile birlikte İzmir den kaçan hain kambur izzet'in torunu akp'nin valisi. Ötesi var mı?

 • Bay Kelebek
  Bay Kelebek Aylar önce

  Gönül konmus boka mis gibi koka. Yeni yasa paketinden filan "HIC" birsey cikmaz. Balik basdan kokarmis. Menzile laf söylemeyin abi carpar marpar sonra animallah

 • Hasan ÇAKIR
  Hasan ÇAKIR Aylar önce

  Dedem dikkat gravatı sıkarlar.

 • Chahun Coller
  Chahun Coller Aylar önce

  dinle mücadelenin nasıl yapılacağını Atatürk bile bilemedi, ergenekon mu bilecekmiş. üstelik hala dünyada bilinemiyor. (biz biliyoruz)

 • Yorumların Prensi
  Yorumların Prensi Aylar önce +1

  Dede bizi yine kaldırdın hani savaşa girmeyecektik

 • Alparslan Dagdelen
  Alparslan Dagdelen Aylar önce

  Hem enseyi karar tmayın diyosun ve hemde ne kadar enseyi karartacak ne varsa anlatıyorsun.....Ama seni sevdim.

 • sufu sufu
  sufu sufu Aylar önce

  Vicdani temiz güzel Türk halkini bu
  cehalet simsarlari yalanlari ile kandiriyorlar, halkimin temiz duygularini kirletiyorlar, uyan halkim uyan, gec olmadan

 • MRaşit Deniz
  MRaşit Deniz Aylar önce +1

  Hocam biraz ayıp olmadı mı ? Ben şu zamana kadar sizi sürekli dinleyen takip eden bir dinleyiciniz olarak, aynı zamanda Cübbeli Ahmet'i dinlediğim için, teröristten daha ağır suç işlemişim gibi yaftalanmış olmam, sizce de ayıp değil midir ? Sadece bunu söylemek isterim! Yani İslamiyeti yorumlamayan, ne doğru ise onu, olduğu gibi insanlara anlatan ve işinde iyi olan bir hocayı (ki kaç tane programa, hatta Okan Bayülgen{Sol görüşlü olarak bilinen} Gece şovuna bile çıkan bir hocayı) kafanızda modernize edemeyerek, onun kötü biri olduğunu ve teröristten daha ağır suç işlediğini düşünmeniz, onlara yapılan teşekkür ve ikramları, ona edilen iltifatları haksız ve suç görmeniz,siz "görüş özgürlüğü olsaydı keşke" derken, İslam görüşünü benimsemiş ve içeriğini dinleyen insanları teröristten beterdir demeniz, sizce de ayıp değil midir !? Bunu gerçekten sizi de dinleyen ve dedesini seven biri olarak söylemek istedim.

 • Metin Sevgen
  Metin Sevgen Aylar önce

  Amk

 • Yusuf Yilmaz
  Yusuf Yilmaz Aylar önce +1

  Adamlar ülkeyi acımasızca talan ediyor nereye kadar durduramaz isek dibine kadar.

 • Mehmet Ecin
  Mehmet Ecin Aylar önce +1

  Bu ülkeye istersen 100 milyar dolar gelsin gene bir işe yaramaz çünkü kara delik çok büyük ve çok israf var ,,,para geldiği gibi buharlaşıyor hiç bir olmasa bile bir şekilde yandaşlara kaydırıliyor..

 • Ali şirin
  Ali şirin Aylar önce

  500 milyon $ 82 milyon ülke için para değil kahve parası.

 • Ra Ba
  Ra Ba Aylar önce

  Allah im. Rezilrufa. Etstn. Öyle dert. Versinki pisliğin üstünde. Sevdikleriyle. Ölmesin. Surunsunler. Hırsızlar. İnşallah Allah. Adaleti. İle. Cezalandırılır

 • Muzaffer Cengiz
  Muzaffer Cengiz Aylar önce

  PKK terör örgütünden daha tehlikeli tabi tabi PKK sizin idolijik biyolojik yoldaşlarınız onlar terörist degilki zaten sizin yaramaz çocuklar özgürlük leri için savaşan kahramandır size göre

 • Nihal Ünay
  Nihal Ünay Aylar önce +1

  Milyon dolarlık uçakkk baba...😂 99.999.999 dolar bağışta oğula...😂

 • Abdullah Ergin
  Abdullah Ergin Aylar önce

  Morti oldumnmu menduh ..hani girmeyeceklerdi..😎😄.çakma nostradamus seni..

 • Nihal Ünay
  Nihal Ünay Aylar önce +2

  Ya hırsızlıya ya karanlığa gömdüler ülkeyi.

 • Kutsal Eminoglu
  Kutsal Eminoglu Aylar önce +3

  Ahhh be abiliğim, her şey 12 Eylül De başladı ve 28 şubatta bitti. Herkes salağa yatıyor. Tiyatro hala devam ediyor. Saygılarımla

 • Hasan Ezer
  Hasan Ezer Aylar önce +1

  Nasil bir zihniyet memduh bey ya bkin bu arada 189bin abonelerimizin devamini temeni ediyorum saygila

 • Sami Demirci
  Sami Demirci Aylar önce +1

  Yine biraz türbine oynuyorsunuz.Hastahane doğumdan ölüme bütün vatandaşların ihtiyacı.Neden paralı,neden prim ödüyoruz.Neden camiyi ihtiyaç kabul edenler Diyanete prim ödemiyor.Diyanet neden Sağlık Bakanlığının 3-5 katı fazla sömürüyor bütçeyi.Bu memleketin yüzde doksan dokuzu Müslüman yalanıyla soyduklarına ağzınızı açmıyorsunuz.Bunun neresi demokrasi,Anayasanın Laiklik ilkesi nerede.Saydığınız tarikatçıların ilham kaynağı nedir.Bunların ibademi farklı.Kitaplarımı farklı.Kadına mirastan erkeğin aldığının yarısını alır diye Kuranda yazmıyormu.Hala,dayı,amca,teyze kızı size helaldir diye yazmıyormu.Halanın kızı evlatlığın karısını peygamberle nikahlayan Allah değilmi.Ticari anlaşmazlıklarda mahkemede iki kadın bir erkek şahit yerine geçer diye yazmıyormu.Cihat ayetlerini uyduruyormu bu tarikatçiler.Kolları bacakları çapraz kesin diye yazmıyormu Kuranda.Tarikatçılar yeni bir din uydurmuyor gizlenen İslamı anlatıyor maalesef.Birbirlerinin dilini iyi anladıkları içinde tepki görmüyorlar.Bunları anlatmalısınız elaştirirken.Virüsün ne olduğunu söylemeden virüsün zararlarını anlatıyorsunuz.CHP nin eksik yaptıklarını anlatırken İrtaca yasasını kimin kaldırdığınıda söylemelisiniz.Mevcut düzene,Anayaasaya Cumhuriyete saldırıların aleni yapılmasını olanaklı hale getirilip kamu oyu oluşturulduğunu çok iyi bildiğiniz halde halen gördüklerini dillendirmeyen politikacılar gibi masum göstermemelisiniz bazı şeyleri.Işidçilere öfkeli birkaç genç diyen bu kafaların Başbakanıydı.Neden söylemiyorsunuz Işidin İslami kural ve tarihine aykırı uygulaması olmadığını.Işidin hangi uygulaması Peygamberin sağlığında yoktu.Kolay gelsin,hoşçakalın.

 • Fener Bahce
  Fener Bahce Aylar önce

  Dede kılıçdaroğlu vatandaş ET YİYEMİYOR diyor.Kendileri yiyor'ya.Gerisi yemiş yememiş ne önemi var.Bu siyasilerin yatacak yerleri yok.İnsanın gözünün içine baka baka bizimle alay ediyorlar.

 • Megan
  Megan Aylar önce +1

  Hacıabi bu saydıģın isimler terörū zaten destekliyorlar bunu itiraf ediyorlar zaten,çoģu IŞID zihniyetli, islam olmayan toplum veya kişilerin katlini hoşgörūyorlar.

 • Cem Can
  Cem Can Aylar önce +3

  Akape ülkenin içine etti..
  ne var ne yok sattilar
  Din sattilar, oy üttüler
  Ahlaksizlik artti
  Eğitim bitti.. vs

 • NURETTİN Koyuncu
  NURETTİN Koyuncu Aylar önce

  Dedecim ülke bu kadar kötü Hicret edelim lütfen klavuzluk yapın.

 • Gülsen Asunakutlu
  Gülsen Asunakutlu Aylar önce

  ❤🍀🇹🇷☘🇹🇷🍀🇹🇷🌿🇹🇷

 • Emre Polat
  Emre Polat Aylar önce +1

  Tosun, tam ülke ile alakalı doğru bir şeyler söylüyor derken birden islam'a sallamaya başladın. Nurettin Yıldız hakkında dediklerine katılıyorum lakin Cübbeli Ahmet sana ne yaptı? Bu ülkeye ne yaptı? Fetö denilen şerefsiz yüzünden hapis yattı demek ki bu adam doğru.. Sen ve senin türevlerini (Fatih Altaylı, Murat Bardakçı v.s) her platformda gömdü gömmeye devam edecek hükümet ile alakalı söylediklerinin %80'ni doğru lakin henüz kim doğru kim eğri göremez olmuşsun din düşmanlığı kalbini o kadar karartmış ki kalbinin karartısı gözlerine vurmuş.. Hiç kusura bakma!

 • Metin Acar
  Metin Acar Aylar önce +1

  Sayın hocam yine çok iyimsersiniz Bahsettiğiniz bu cumhuriyet düşmanları baskı yapılmasa idi bundan ndaha iyimi olacaktı sanki bunların derdi inaçları falan deyildi kılıkları bir bahane idi ,Bunlar gerçekten inanan insanlar olsalar idi haram yemez insanların hakklarını gasp etmez ,sınav sorularını çalmaz sınavsız işe almaz ,işe girmeyi kabul etmez Bunlar dini imanı kullanan istismar eden tuhaf basit bayağı adi aşağılık bir kültürün mahsulleridir Vicdanları ,merhametleri ,insancıl bir tarafları yokturBu memleketi yiyip bitirince ne bok yiyeyeceklerbilmiyorum vesselam

 • arkın metayn
  arkın metayn Aylar önce

  Bende çok ümit liyiz Memduh abi bu sağcıların yaptiklari çok kişinin gözünü açtı güzel yarinlar bizim ülkemizin fakat güneşi görebilmek için gecenin en karanlık sancılı dönemini yaşamak zorunda kaldik

 • Huseyin Salihoglu
  Huseyin Salihoglu Aylar önce

  Dede SANA yakistiramadim SILAHSIZ teror yakistirmasi BIRGUN gelir SENI de ICINE alir Tamam bende saydigin kisileri SEVMEM TASVIP ETMEM ama MUCADELEMIZ fikirlerle OLMALIDIR

 • A Y
  A Y Aylar önce +2

  17 - 25 aralık iddialarının arasında en düşük para Egemen BAĞIŞ'a isnat edilmişti, ee adamın soyadı "BAĞIŞ" - "ÇAĞLAYAN" değil ki... adama o kadar yakıştırmışlar BAĞIŞ' ı adam yerine koymamışlar, hava civa tavan ama rayiçten haberi yok galiba, üzüldüm çok

 • Kamil Dilaveroglu
  Kamil Dilaveroglu Aylar önce +1

  Yargı reformu bize karşı yapılmış halkı sustaüurmak olur anlattığınız doğruysa.

 • A Y
  A Y Aylar önce +1

  eğer doğruysa Reisi Cumhurun oğluna verilecek bağış 3 kuruş olacak değil ya, koskoca Türkiye Cumhuriyeti Reisi Cumhurunun oğlu, bu arada bağış olmak suç mu, kime ne yarasın reisi cumhurumun oğluna eğer doğruysa

 • fatih alp yıldırım
  fatih alp yıldırım Aylar önce

  Sözde inançlı insanlar harama yalana dolana battıkça..ve bunlar ortaya çıktıkça toplum İslamiyetten uzaklaşıyor..ne acıkii kültürsüz inançsız bir gençlik yetişiyor.

 • Bahri Akdeniz
  Bahri Akdeniz Aylar önce

  Dede Dünya ya Solcu gelmek suç zaten...

 • Sercan Çerçi
  Sercan Çerçi Aylar önce +1

  Merhaba dedecim♥️ Somalı madencilerin Ankara'ya yürüyüşüyle ilgili bir video çeker misin? Lütfen saygılar.

 • yalnız adam
  yalnız adam Aylar önce

  Dede o para ne karşılığında verildi onuda söylesen bana özelden

 • Efe Ce
  Efe Ce Aylar önce

  Türkler böyle Korkak Gamsız Karaktersiz olduğu sürece daha çok düdüklerler ama acıyanın taaa....

 • Hasan Doğan
  Hasan Doğan Aylar önce

  Sol kendini ifade edemedi

 • Şeref Çelik
  Şeref Çelik Aylar önce

  niye ağlıyorsun üstat; 1- meblağlara bakalım, 99,99TL yazan etiketler yasalara uygun ve sen alışverişini yaparsın, 2- yargı paketine ağlıyorsun lakin sürekli de "ben yargıya güveniyorum bu ülkede namuslu hakim-savcılar var" diyen sensin (onları tayin edenin HIRSIZ halife müsveddesi olduğunu halkın takipçilerinin gözlerinden kaçırarak hem de) 3- sürekli "liberal sosyalistim" saftasını yumurtlayarak, bir liberalin asli görevinin tıpkı oportünist sözde "sosyal demokrat"lar gibi halkın yükselen tepkilerini kıvırtarak yeniden sisteme-düzene kanalize etmek için sözde "demokratik" yol yöntem sandık seçim hukuk vb.vs. olduğu yavvşşAKlığı yerine , gerçek bir Sosyalist söylemle "tek çözüm ve kurtuluşun sadece sokak sokak meydan meydan ve alanlarda faşist diktatörlüğe karşı yüzyüze savaşmak" olduğu gerçeğini saklayıp inkar eden biz düzen yalAKası olduğunu gizlemektesin 4- üçüncü maddedeki saçma sapan ve sahtekar "liberal sosyalist" zırvaların paralelinde dolar başta olmak üzere ne ekonomik öngörülerin ne ülke siyasalı öngörülerinle sadece gevezelik yapıp zavallı gariban takipçilerinin zamanını çalan bir bunak zevzek olduğunu defalarca ispatladın, yeter artık.....

 • Jön Türk
  Jön Türk Aylar önce

  Şimdi anlaşıldı neden Arapları çok sevdiğini 🤔💡💡💡
  Bu arada Erdoğan'ın Katar'da ne kadar malvarlığı var ...🤔...
  Katar Erdoğana ne katacak acep🤔

 • Metin Güngör
  Metin Güngör Aylar önce

  Tayyip bence altın vuruş için hazırlığını tamamladı çok yakında muhalifleri, muhalefeti,meclisi,özgür medyayı kesin olarak bitirecek olan son KHK ları Suriyeye girdikten sonra peş peşe çıkaracak ! ondan sonra seni bile seyredemiyeceğiz Memduh Abi farkında mısınız acaba?

 • Ismail Aydinci
  Ismail Aydinci Aylar önce

  mhp nasil terörden besleniyorsa, akp de o baskidan dolayi olusdu ve besleniyor.

 • Bedriye Toros
  Bedriye Toros Aylar önce +2

  O para karşılığında ne verildi acaba? Karşılıksız değildir.

 • Pelin Uyar
  Pelin Uyar Aylar önce +1

  dede gözlerin şişmiş. hasta misin. ? cok mu uyudum?aman dedem sağlığına dikkat et

 • ışık Işık
  ışık Işık Aylar önce +3

  İnsanı dinden imandan soğutanlar,, şimdiki cübbeli ler ve akapeliler

 • Veli Kekilli
  Veli Kekilli Aylar önce

  Dede hikayen guzel yorumun eksik ATURUK dahi bir insandi tekkeleri zaviyeleri kapatti bu cemaatleri devlet icin cok tehlikeli bunu gordu bu gun bizleri yonetenler bunu goremediler cemaat liderleri pedefoli hastasi subyanci sapik onlarin anlattigi allah yok onlarin anlattigi din yok bir tane allah var onunda insan yasayisini toplum yasayisini kitabinda anlatiyor bu ulkede murud karisini seyhine sunuyor sih ikrami geri cevirmek olmaz diyor istemeden verilen bir sey zemzemdir diyor kariyi goturuyor din tehlikeli bir iksir narkozu bir defe alanin uyanmasi zordur cunku sihina tapinmis suleymancilar naksibendiler menzilciler kadriler dede ne kadar tekke cemaat varsa kapatacaksin sihlarini asacaksin kendini ipten kurtarani elleme dinayetin basina getir ya dede o kadar cahil toplumuzki ataturkun devrimlerine sarilsak yeter saglik bakanligini ele gecirmis menzilciler devletide ele gecirirler zor degilki tekke zaviye cemaat felan yasakmi kardesim yasak olay bu kadar basit neyzan tevkif ne guzel soylemi ne ararsin tanri ile aramda gelecek yorumda oku bu tarikatlar cemaatlar hashasi dede adamin kafasini vallahi din icin degil kendine dokundugu icin keserler birde tetbir getirirler isidin sihi bagdadi degilmi amarika istese bagdadiyi uzaydan vurur neden muktada el sadiri irakta palazlandiriyor kullanacak dede abd ye biaat eden bu ulkede sihlar var feto gider baskasi gelir abd bu isi cozmus bu ulke bu sorunu cozmedikce siyasiler cemaatlardan oy devsirmeye devam ettikce bu ulke her seye gebedir cozum basit anladiklari bir tek dil var onunla konusacaksin

 • Bozkurt
  Bozkurt Aylar önce +2

  Elde kuran 👅 yalan götürüyor lar 😂😂😂😂

 • HASAN ÖZKAYA
  HASAN ÖZKAYA Aylar önce

  Cübbeli Ahmed Hocayı tanımadığınız belli dedem. Bence bi dinleyin sonra arkasından konuşun.

 • Akay Fikri
  Akay Fikri Aylar önce

  Fetisistt,,herif😅😅😅

 • Akay Fikri
  Akay Fikri Aylar önce

  Vatana ,,sahip ,cuk

 • hsvn
  hsvn Aylar önce +1

  Dede, videolar boyle kisa olsun, hep izleriz.

 • üzeyfe Berkan
  üzeyfe Berkan Aylar önce +1

  yahu dedem umut var diyorsunuz da seversiniz sevmezsiniz muhsin yazıcıoğlu nu nasıl katlettiler hatırlayınız. Ben de o hayattayken umutluydum. Mevlam ekrem imamoğluna uzun ömür versin. bilmem anlatabildim mi ?

 • erol zorlu
  erol zorlu Aylar önce +2

  Sevgili Memduh amca dinler in insanlığa verdiği zararı en azılı terör örgütleri dahi vermemiştir.

 • suzan oktay
  suzan oktay Aylar önce +1

  Desene enflasyon gene aşağılarda. Dolar gene düşüşlerde

 • بنت حافظ
  بنت حافظ Aylar önce

  Çocukluğunda camide Kamet getirirdin ya bence geri dön yeniden başla. Huzurun olsun. Cubbeliye evliyalara lanet etmekle olmaz bu isler ..Cübbeli hocaya edenler karşılığını buldu sen de su geri kalan ömründe kimseye lanet etme. yaratıcıya inandıysan dediğine de inanacaksan ... Allah bizim imanimizi alan gunahlardann korusun