‘'DOLAR 7,38 TL ENFLASYON YÜZDE 41"

Paylaş
Ekle
 • katma 6 Ağu 2018
 • 6.08.2018 GÜNDEM ÖZEL...
  2 yıl önce Dolar'ın reel degerini 4,93 TL olarak açıklayan FİNANS PROFESÖRÜ ELVAN AKTAŞ, yeni değeri 7,38 TL olarak ilk kez MoonStar TV'de açıkladı. İşte Prof. Dr. Elvan Aktaş'ın açıklamalarından çarpıcı bölümler:
  PROF. ELVAN AKTAŞ: İki yıl önce Dolar’ın reel değerini 4.93 olarak açıklamıştık. O günden bu yana reel değer açıklamamıştık. İlk defa paylaşıyorum. Bu bir tahmin değil reel değerdir. Şu anda Türkiye’de Dolar’ın reel değeri 7.38 TL’dir.
  PROF. ELVAN AKTAŞ: Kimse şaşırmasın. Son 1 yıl içinde dolar 3.38’den 5.28’e çıktı, yüzde 56 değerlendi. Benim söylediğim reel 7.38 rakamı, hesabı yaptığımız 5.16’dan sadece yüzde 43’lük artış.
  PROF. ELVAN AKTAŞ: Bugün Merkez Bankası, dolara müdahale etmedi. O, müdahale değil. Bugün Merkez Bankası, doları bir kaç dakikalığına 1 kuruş düşürebilmek için vatandaşın 2.2 milyar dolarını heba etti.
  PROF. ELVAN AKTAŞ: Başkan Trump çıkıp “Türk ekonomisi aslında daha güçlü” dese, doların gideceği yeri değiştiremez. İhraç ettiğiniz malların hammaddesi ve enerji dolara bağlı olduğu sürece, yaptığınız hiçbir şey döviz baskısını ortadan kaldırmaz.
  PROF. ELVAN AKTAŞ: Hazine garantileri ile ilgili olarak.. Devletin, bankaların “faiz makası”, “kur makası” ile ilgili bilançolarına el koymak zorunda kalacağını öngörüyorum. Bunun için zaman veremem.
  PROF. ELVAN AKTAŞ: Her gün trilyonlarca dolar işlem hacmi olan FOREKS piyasasına Türkiye’deki yastık altı değil bütün sistemdeki parayı bile soksanız, belki iki günlük küçük oynamaya yol açabilir. Rakamları merak eden girip bakabilir.
  PROF. ELVAN AKTAŞ: Global piyasalarda ciddi bir sıkışmaya doğru gidiyoruz. Bu sıkışma, paranın güven vermeyen piyasalarda daha da pahalanacağı anlamına geliyor. Türkiye gibi ülkelerde döviz, pahalanacak. Enerji fiyatları artacak.
  PROF. ELVAN AKTAŞ: Türkiye ekonomisi gibi yapıdaki bir ülkede kur, faiz, enflasyon birer semptomdur, problem değildir. Para politikalarında likidite sıkıntısı öngörülemedi. Tekraren diyorum; Dövizle borçlanmayın, paranızı sistemden çıkarın.
  PROF. ELVAN AKTAŞ: Bankalar ortalıkta görünüyor olabilirler. Banka şubelerinin açık olması bir şey ifade etmez. Hepsinin bilançosu Hazine tarafından yutulup yükü vatandaşın sırtına bindirilmek üzere. Likidite sıkıntısı hiçbir şeye benzemez.
  PROF. ELVAN AKTAŞ: Altın.. Dolar yükselirse altın da yükselir, evet. Fakat, elinizdeki altınla ekmek alamazsınız ama dolarla her işlemi yapabilirsiniz. Altın, uzun vadeli saklama aracı olabilir, likidite krizinde harcayamazsınız.
  PROF. ELVAN AKTAŞ: İnanılmaz enflasyon rakamları bekliyor Türkiye’yi.. İç faktörlerdeki hiçbir dengeyi göz önüne almaksızın 2 yıl içinde enflasyonun yüzde 41’i bulmasını engelleyemezsiniz.
  TURAN GÖRÜRYILMAZ İLE GÜNDEM ÖZEL...
  6 AĞUSTOS 2018

YORUMLAR • 2 700

 • ZE Ki
  ZE Ki 18 gün önce

  Sağolun varolun, ❤️❤️❤️

 • Ahmet Aydin
  Ahmet Aydin 22 gün önce

  Teknolojiye yazılıma yatırım yapılmazsa.. öyle olur!

 • lu lazut
  lu lazut 22 gün önce

  Alsana real değer bak bakalım dolara 5.11 oldu senin 7 ler çöp oldu sizin gibilerde 7 den alıp battı. neredesin şimdik bolbol konuştun yok oldun hani dolara noldu konuşsana uçacak kaçacak dediniz millet battı, hani merkez mudahele edemiyordu ahan şimdik nolduda düştü açıklasana ne bu çöküş.

  • Kemal Urut
   Kemal Urut 4 gün önce

   düştü dediğin yerde 5 liralarda ! güzel düşüş...

 • Çağatay
  Çağatay 2 aylar önce +1

  Arkadaşlar ben muhalifim fakat bu çapsız gerçekten iyi niyet taşımıyor. Sistemden çıkın, devlet paranıza el koyacak diyip durdu. Cumhuriyet tarihinde böyle bir olay yok. Bütün muhalif ekonomistler bankalardan paranızı çekmeyin asıl o zaman kriz çıkar dedi. Şuan 19 aralıktayız yani bu çapsızın sahtekar ve kaostan beslendiği çok net belli. Kötü ve kararsız ortamı fırsat bilerek devletin paramıza el koyacağını çığırarak ortalığı iyice bok etmeye çalışan bir zavallıdan başkası değil. Twitter hesabını da takip ediyordum fakat çapsızlığına daha fazla dayanamadım. Sürekli kendini eleştirenlerle polemiğe giren tuhaf bir yaratık. Kesinlikle KÖTÜ NİYETLİ

 • Onur Çakmak
  Onur Çakmak 2 aylar önce

  Size birde kanıt göstereyim kendiniz karar verin.Şimdi bu adam diyorki Garch model analizini yaparken CDS primini kullandık .Yani diyorki Türkiye'nin CDS'i ile Dolar/TL arasında bir bağıntı var.Peki var mı? Dolar/TL ve Türkiye CDS'ini açın .Grafikleri karşılaştırın.Bakın bakalım bir korelasyon var mı?

 • Onur Çakmak
  Onur Çakmak 2 aylar önce

  Arkadaşlar bu adamın söylediklerini enine boyuna araştırdım zaten bir iktisatçı olduğum için çokda zorlanmadım.Yinede anlattığı Garc model analizini konunun üstadı ekonometrici arkadaşlarıma ve hocalarıma sordum.Sonuç : bu adam palavra sıkıyor.Kendi ülkesi tarafından hain ilan edilen bir yapının mensubu.Tek amacı ülkeyi dahada zora sokmak.Şimdi bana diyeceksiniz ki sen hükümeti savunuyorsun.Hayır.Aksine bu işin buralara gelmesinin en büyük sebebi hükümet.Bunları yazıyorum çünkü bu adamın lafına göre hareket edip dolar alırsınız veya satarsınız sonra ağlamayın diye yazıyorum.Her zaman salladıkları tutmaz haberiniz olsun

 • kralice25
  kralice25 2 aylar önce

  Artık doların işi bitti bir daha 7.38 tl vs.hayalinizde görürsünüz.
  Bu adamın da ekonomiden anlatmadığı ortaya çıktı. Dolar 5 tl naber 😁😁😂😂

 • Ayhan agirdag
  Ayhan agirdag 2 aylar önce

  Elvan Aktas, Cemaat köpegi olmasan gercekten cok haklisin !

 • SAĞLIK BİLİMLERİ FOTOKOPİ

  Doları yükseltmek için yapılmış şimdi ne değiştide düşüyor

 • Recep Durdu
  Recep Durdu 3 aylar önce +1

  Iyi salladin be .. dolar 5,36

 • ali güçlü ünsal
  ali güçlü ünsal 3 aylar önce +2

  Hukumetle ortak calisiyonuz.Gomdunuz vatandasa pahali dolari.Siz gibilerin goy goylari yuzunden vatandas son parasini dolara yatirdi.

 • Mustafa Serbest
  Mustafa Serbest 3 aylar önce

  Dolar 7 den kacamaz! Yilbasindan sonra hafif hafif, secimlerden sonrada kol gibi 7 den yukari cikacaktir bundan kacis yok!

 • Mustafa Serbest
  Mustafa Serbest 3 aylar önce

  Yorum yazan koyunlar... bakan vergi indirimiydi vesayre vesayre neden yapiyor anlamayanlar.. türkiyede enflasyondan haberleri olmayanlar, türkiyeye acil sicak para lazim, is verenler icin para dolasmasi lazim, yil sonuna kadar enflasyonu bi nevi altta tutmalari lazim, yakindada secim var.. dolarin 7 den kacmasi imkansiz!
  Bakmayin suan 5 lerde olmasina, fazla kalmadi kirilmasina,

 • Bilgi İncisi
  Bilgi İncisi 3 aylar önce +2

  Hani dolar 7 oluyor du insanları kandırmayı ve haram para kazanmayı bırakın

 • Bawer Guclu
  Bawer Guclu 3 aylar önce +2

  Hoca dolar 5.35 seni dinleyip 6.50 den dolar alanlar çuku tuttu sayende....Yine başaramadınız tenekelerrrr🔪🔪sizi varya doğramak lazim....

 • tuncelcel
  tuncelcel 4 aylar önce +1

  manipilatör mario :D

 • vatanım TÜRKİYE
  vatanım TÜRKİYE 4 aylar önce +1

  Troller istediginiz olmadi dimi dolar 5. 5oldu cok uzuldunuzmu

 • uğur DEMİR
  uğur DEMİR 4 aylar önce

  hani üretmedigimiz için dolar 7,50 olacaktı 2 haftada üretmeyemi başladık dolar 5,50 oldu reel deger yanılmaşmış uydurma profesör seni yalancı sana kalsa şuan türkiye battı

 • Suleyman Dundar
  Suleyman Dundar 4 aylar önce

  sg lan girdi mi dolar 5.50

 • bzafer1976
  bzafer1976 4 aylar önce

  Profesor dolarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 5,50

 • bzafer1976
  bzafer1976 4 aylar önce

  Doları yakında peçete niyetine yollara sereceğiz. Çünkü hiçbir kıymeti kalmayacak. Dolar 5,50 no oldu ?

 • bzafer1976
  bzafer1976 4 aylar önce

  Türkiye Merkez Bankası işte böyle doları indirir. Burası amerigo değil. Türkiye. Biz istersek doları 1 TL ye de indiririz. Senin ekonomik verilerin tabloların indikatörlerin analizlerin sökmez.
  Ceddin deden neslin baban
  Hep kahraman Türk milleti
  Orduları pek çok zaman
  Vermiştiler dünya'ya şan
  Türk milleti Türk milleti
  Aşk ile sev milliyeti
  Kahret vatan düşmanını
  Çeksin o melun zilleti

 • bzafer1976
  bzafer1976 4 aylar önce

  Noldu Türk lirası dolara tecavüz mü etti ? 5,50 oooooooooooooooooooooh ooooooooooooooooh

 • bzafer1976
  bzafer1976 4 aylar önce

  Sizin yüzünüzden dolar aldım zarar ettim. Senin gibi bir tipi profesor yapanı domuzlara yem etmek lazım.
  Noldu ? dolar 5,50
  manüpülatörler

 • Mustafa Aksu
  Mustafa Aksu 4 aylar önce

  dollar su an 5,69 a dogru iniyor bu adamin anatigi ceviz kabugugnu doldurmaz senin profesörligini sikim fetöcü götveren. Her kötü haberde gülümsüyor senin gibi kavatin amk.

 • M. C Ka
  M. C Ka 4 aylar önce

  Hani la dolar 5 e iniyo hani 7.5 olacak diyodu bu adam.

 • Balkes Onsuzasla
  Balkes Onsuzasla 4 aylar önce

  Bizi tosundan beter sikiceklef

 • hasan uğur
  hasan uğur 4 aylar önce

  Gece bir ara euro 8.23 kuruşu buldu cnntürkte gördüm

 • Wolfteam Oyuncusu
  Wolfteam Oyuncusu 4 aylar önce +1

  20yıldır esnafım ful çalışıyorum 16 saat hiç bir sey kazanamadım hala kiradayım 2017 yazında 3 ayda 1130eletirik ödedim 2018 yazın 3ayın da 2400tl ödedim nasıl ben birşey sahibi olacam mutlu olacam sayın amcam

 • Wolfteam Oyuncusu
  Wolfteam Oyuncusu 4 aylar önce +1

  her zaman zam her şeye zam millete hep gam politikacılara hem şöhret hem nam para gidiyor hamham

 • Onur Çakmak
  Onur Çakmak 4 aylar önce +1

  Bilim litaratöründe yuvarlak konuşmalarda bulunmak kabul edilemez.Bir profösörün anlattığı modeli açıkca göstermeden, zaman serisini hangi aralıkta seçtiğini? Neden seçtiğini? Belirtmen konuşması bilimsel bakış açısıyla falcı konuşması gibidir.Elvan Aktaş'ın yaptığı bu konuşmalar bir profösöre yakışmıyor.

 • Ulaş Erdoğan
  Ulaş Erdoğan 4 aylar önce

  Adam hazine garantisiyle yapılan projelerin halkın zararına olduğunu söylüyor.Geçmediğiniz köprülere,gitmediğiniz hastanelere para ödediğinizi söylüyor.Bu mallarda tepki gösteriyorlar.Adam doğruları söylüyor.Zoruna giden izlemesin siktirin gidin Ahaber izleyin siz herşey güllük gülistanlık olur A haberi izlerseniz.

 • kralice25
  kralice25 4 aylar önce

  2 yıl önce 4.93 reel değer demiş 2 yıl sonra gerçekleşti. 7.43 de 2 yıl sonra mı gerçekleşecek? 🤔

 • kralice25
  kralice25 4 aylar önce

  Bu reel değer enflasyon 41 olduğu zaman mı 7.38 tl ? Yoksa şu an mı reel değer bu? Burada bir karışıklık var.

 • Ibrahim özkan
  Ibrahim özkan 4 aylar önce

  ekmek yoksa yarrak yesinler

 • OlcayHD
  OlcayHD 4 aylar önce

  on numara

 • istanbul istanbul
  istanbul istanbul 4 aylar önce

  Dolar 6 tl almakmi lazim yani🤣🤣🤣

 • âdem ibn-i âdem
  âdem ibn-i âdem 4 aylar önce

  Millet sizi yan gözüyle seyrediyor haa, söz konusu dolar olunca doluşmuşlar bakıyorum da.. 900 binler felan

 • Berk Yalcin
  Berk Yalcin 4 aylar önce +1

  Birazda ekonomiyi fetöcülerden dinleyelim.

 • cemal pala
  cemal pala 5 aylar önce +3

  Fetöcülerin kızlarını %80 zenciler analarını %90 coniler karılarını %99 İngilizler sikecek......

 • celil altan
  celil altan 5 aylar önce +1

  sistemden cık diyorsun sebebi ne dir? bankadan niye paramı cekeyim devlet el mi koyacak? millet parasını sistemden cekerse ekonomi batar hukumet kalmaz devlet asırı zarar gorur.....niyetin milletin zararı mı hoca? niyetini acıkca merce soye bizde anlayalım....senin o naif suratının altındaki hainligide goruyoruz bunuda bil

 • SunseTR
  SunseTR 5 aylar önce

  Elvan hoca İşinin Piri bir insan ve dediklerinde hiç yanıltmadı.

 • mustafa kanık
  mustafa kanık 5 aylar önce

  Elvan Aktaş'ı daha öncesinde de takip ediyordum bu video da 6 agustos dolar 5.12

 • Dogrucu Davut
  Dogrucu Davut 5 aylar önce +1

  Bu gidisi 2010 yilinda gördüm
  ve herseyimi satip Almanyaya götürdüm.
  iyiki yapmisim.
  120 bin € servetim simdi 600 bin € oldu.Hayatin gerceklerine kulak verenler zamaninda alir zamaninda satar.Körü körüne umut baglayip beklemezler.
  Kapitalizmin kurallari acimasizdir.ya uyar kazanizsin
  ya uymaz hayel pilavi yerken yutar seni.

  • Salih Karagöz
   Salih Karagöz 4 aylar önce

   vay be milyoner olmaya az kalmis o vakit, congrat

 • Ahmet Karacor
  Ahmet Karacor 5 aylar önce

  Sistemden çıkmak ne demek?

  • Serkan Aydın
   Serkan Aydın 4 aylar önce

   Paranı bankalardan çek evinde sakla demek.

 • Gölge Korur
  Gölge Korur 5 aylar önce

  senin gibi profesore dolar 1 ocak 2019 4.80 civarları olacak

 • Ahmet E. Mengen
  Ahmet E. Mengen 5 aylar önce

  Zavallı fetoş militanları! Türkiye batsa da bunlar bayram yapsa! Pensilvanya kardinalinin bir gülümsemesine Turkiye'yi satarım diyen zihniyet. O beklediğiniz alt üst oluş hiçbir zaman olmayacak ve sizler de kahrınızdan yaban ellerde geberip gideceksiniz. Hain ve münafıklar güruhu sizi.

 • Ümit Güneş
  Ümit Güneş 5 aylar önce

  Eski yorumlarımı siliyorlar yeniden yazıyorum

 • Ümit Güneş
  Ümit Güneş 5 aylar önce

  Fetöcüler battı yorumlarımı silmeyin lan 1 ocak 2019 dolar 5.50

 • bzafer1976
  bzafer1976 5 aylar önce

  Milleti gaza getirmeyin no oldu dolara ? Nooooooooooooooo oldu :)))))))))))) hahaha Ver mehteri :))))))))))))))

 • bzafer1976
  bzafer1976 5 aylar önce

  13 eylül perşembe dolar 6,01 no oldu ?

 • Ümit Güneş
  Ümit Güneş 5 aylar önce

  Dolar yıl sonu 5.5 tl

 • Ümit Güneş
  Ümit Güneş 5 aylar önce

  FETÖCÜ bunlar

 • Türk Coğrafya
  Türk Coğrafya 5 aylar önce

  İki tosunda şövalye yüzük takıyor .. ne ayaksınız

 • Türk Coğrafya
  Türk Coğrafya 5 aylar önce

  la elvan hani la 7.38 olacaktı. 1 ay oldu la.

 • Gökhan Çelikkol
  Gökhan Çelikkol 5 aylar önce

  Tamamen subjektif, ve hiçbir gerçekliği yok..

 • istanbul istanbul
  istanbul istanbul 5 aylar önce

  Köylü millet bu değişmedi artı hem köylü hem ilkel...300 sene sonra bakarız .

 • Erdinç Türkoğlu
  Erdinç Türkoğlu 5 aylar önce

  Siktir ordan altını bölemezmişsiniz. Ulan binlerce yıllık yatırım aracı.

 • efe efe
  efe efe 5 aylar önce +3

  şu süriyelilereyaptığı milyarlık yardımı sanayiye yatırsaydık şuan dolar en fazla 3 tl olurdu alıdlar hepsını ülkeye herseye zarar verıolar unıversıteye çalışmadan ılac parası vermesinler otobüs parası metro parası veremsınler bıde ustune beleş oturukları yerden maas alsınlar bızde sabahtan aksama kadar calsıp 1600 tl nin 1000 tlsını vergiye yarış zaten surıyelılere gıdıo otobüse bıolar 15 kskı 10 u ococuk 5 tane bebek arabası daha cok maas versinler dıe bızım slak devlet de versın hala bunlara mılyarlar 1600 tl le zor gecınıyoruz maaşı artırsan nolcak ozman da fiyatlar yukselıo b boka yaradığı yok bıızm mıletımız ac hala onalra versinler yakında marketlerde stok sıkıntııs baslar bı hafta ıcıcek bı hafta yemek bulmak zor olur halımız venezuella ya venezuella parası bıle tl ye karsı degr kazandı ıszızlık nerdeyse olmuş 100 de 8 9 ekonomı coker tabı ıns su havalımanı acılınca pıayasa rahatlar da eskı halımızı donerız rahatlamazsa bızı cok zor günler bekliyor

 • Onur Gilik
  Onur Gilik 5 aylar önce

  Bu sokuk mossad ajani tuncay guney degil mi?

 • ilhan ÜSTÜN
  ilhan ÜSTÜN 5 aylar önce

  hani 15 Temmuz da Türkiye yi Abd ye yavru yapacaktınız Olmadı Sahte kağıt para dolar basın Ne güzel papucumun Uzmanı Ulan adam olsan Bu ülkeye faydanız olurdu Niye hepiniz kaçtınız Avrupaya Abd ye gelin buraya bakalım ilk önce

 • CS'FURKAN
  CS'FURKAN 5 aylar önce

  ya bu adama inanmayın aq
  bişi olsa kaçacak adamın lafını dinlemem

 • instagram sihirbazpalyacobubbleshow

  Dövize gidip gördüm. G.afrika parası 1.5 TL hadi doları Trump yükseltiyor ee g.afrika ile ne kavgamiz var?!

 • instagram sihirbazpalyacobubbleshow

  Recep Tayyip Erdoğan... Tek rakibi Nicolas MADURO(Venezuela devlet baskani)

 • instagram sihirbazpalyacobubbleshow

  1 tane bile dislike yok. Ama sorsak bu adamlar Fetocu terörist deil mi? Bu millet cüruk fasulye artk ne atılır ne satilir elinde kaldı...

 • Burak Yücel
  Burak Yücel 5 aylar önce

  Siz sevinin lan lavuklar Amerikan uşakları

 • Mehmet
  Mehmet 5 aylar önce +3

  Aslında sıkıntılar başladı ama şimdilerde korkudan ne akpliler nede muhalefet sesini çıkaramıyor. Yarın çocuklarınız açım diye ağlamaya başladığında, o zaman korkularınızdan sıyrılıp, kendi ellerinizle helvadan yaptığınız akp/rte putunuzu, yine kendiniz yiyeceksiniz.Yeyin ulan kalitesiz duble yolları,avantalarla yapılmış havaalanlarını,inşaatları...Hakettiğiniz gibi yaşayacaksınız ve neyi hakediyorsanız öyle yönetileceksiniz.

 • Mehmet
  Mehmet 5 aylar önce +7

  Aslında sıkıntılar başladı ama şimdilerde korkudan ne akpliler nede muhalefet sesini çıkaramıyor. Yarın çocuklarınız açım diye ağlamaya başladığında, o zaman korkularınızdan sıyrılıp, kendi ellerinizle helvadan yaptığınız akp/rte putunuzu, yine kendiniz yiyeceksiniz.Yeyin ulan kalitesiz duble yolları,avantalarla yapılmış havaalanlarını,inşaatları...Hakettiğiniz gibi yaşayacaksınız ve neyi hakediyorsanız öyle yönetileceksiniz.

 • Volkan İlkehan
  Volkan İlkehan 5 aylar önce

  Ortalama IQ sü 90 olan bir ülkede yaşıyoruz ne bekliyorsunuz ki

 • Kuşku
  Kuşku 5 aylar önce

  Hainlik bu senin yaptığın !

 • Ahmet Cinar6o
  Ahmet Cinar6o 5 aylar önce +1

  tespitleriniz doğru cikti maalesef

 • Burak D
  Burak D 5 aylar önce

  mk adamlari memleketin ekonomisinin bitik olduğunu biz de biliyoruz. biz de dilimizin döndüğünce anlatıyoruz. ama sizin bu yayınınız tamamen hainlik üzerine kurgulanmış. çok açık belli.

 • M A
  M A 5 aylar önce

  35 saniye jingle dinletmek neyin kafası?

 • adnan dağ
  adnan dağ 5 aylar önce

  dünyada geriye gitmeyen ülke varmı araştırın genel degilde özele giriyorsunuz çok sevinmeyin bunuda atlatacağız

 • Fatih
  Fatih 5 aylar önce +2

  Bu fetönün kanalı. TRclips a para verip karşımıza çıkıyorlar. Zevkten 4 köşeler zaten. Dikkate almayın.

  • Mustafa Karakaş
   Mustafa Karakaş 5 aylar önce

   +Fatih Abi panik yapmayalım ama şuan döviz kuru kendi şahsi fikrime göre korkunç durumda. Ekonomi de reform yapmak gerekli demek ki bir seyler eksik yapılmış bu yüzden ters gidiyor işler. Yani anlatmak istedigim sey sen güçlü olacaksın ki senin ekonomini yikamayacaklar. Bilime ve sanata değer vermemiz lazım.

  • Fatih
   Fatih 5 aylar önce

   +Mustafa Karakaş Doların kıtlaşacağını herkes biliyordu zaten. Bunların hedefi vatandaşı panik havasına sokup kriz çıkarmak.

  • Mustafa Kemalin askerleriyiz
   Mustafa Kemalin askerleriyiz 5 aylar önce

   Sik kafali iste sen ne anlarsin koyun

  • Mustafa Karakaş
   Mustafa Karakaş 5 aylar önce

   Abi fetoyla alakası var mı bilmiyorum ama adam ne söylese çıkıyor.

 • Özlem Duran
  Özlem Duran 5 aylar önce

  Dolarla yuro yla olan borçlu insanlara .destek.gelsin. devletten. Bizde dolar atmayalım. Zaten.borcum.bitsin.dolarmi.aman.aman.

 • Özlem Duran
  Özlem Duran 5 aylar önce

  Tama m da .biraz devlet bişey yapsın el.atsin.damat.al.bayrak.el at..Bu Türkler. Her.destegi.veriyosa .devletimizse. bize.yardimcimolsun.arkamizda.olsun.bankalar.ucuk..port. çok.

 • Özlem Duran
  Özlem Duran 5 aylar önce

  Borcu olan napsin. Devlet bu duruma el atsin. Bizim borçlar. Var.yuro olarak. Dolar olarak. Borcum iki katidanda. Kan Geliyorum. Kan

 • önder beytekin
  önder beytekin 5 aylar önce

  Yıllardan beri özel şirketler dışarıdan döviz cinsi kredi temin yoluna gitmeseydiler dolar ,avro neyse önceki yıllarda daha yüksekte seyrederdi.
  Hocamız Dövizin önceki yıllarla ilgili yorumuna tamamiyle katılıyorum.

 • abdullah akay
  abdullah akay 5 aylar önce

  Twitter hesabına girip bakarsanız kapak fotoğrafı F seri 1 dolar ?? Size bişey hatirlatti mi??

 • Türkiye sikayet
  Türkiye sikayet 5 aylar önce

  Batan haini seerefsizler yaşasın Türkiye varolusun recep tayyip erdoğan

 • kwastormayt
  kwastormayt 5 aylar önce

  malavi kvaçası on yılda TLden daha çok değer kaybetmiş dolara karşı

 • Ömer Meral
  Ömer Meral 5 aylar önce

  Atatürkün Cumhuriyetine geri dönmek istiyorum...

 • Ömer Meral
  Ömer Meral 5 aylar önce

  Gülü seven dikenine katlanırmış, Oyunuzu verdiniz şimdi sikilin bakalım...

 • Hatice Cetiner
  Hatice Cetiner 5 aylar önce

  7.38 de ne 10 u bile gececek uzun vade grafiklerde gordugumu soglemek bile istemiyorum bosu bosuna uykun kacar zaten birsey yapamazsin gercekten vatandasla acik acik dalga geciyorlar vatandasin satacagi dolarlarla bu is hallolsaydi guzel olurdu o kadar basit degil

 • Mehmet Eroğlu
  Mehmet Eroğlu 5 aylar önce

  Her seyi guzelce ozetlemis devlete kapak atayimda ne olursa olsun modunda bir toplum basarili olmaz

 • Eser Kahraman
  Eser Kahraman 5 aylar önce +1

  22:18

 • ergl svc
  ergl svc 5 aylar önce

  abi sen maliye bakani ol ya

 • levent dasli
  levent dasli 5 aylar önce

  Öncelikle hatamızı kabullenmeyi öğrenmemiz gerekiyor ki bu zaten zaman alır bu sırada bile olan olur..kaldı ki kabullenmemiz bizim gibi toplumlarda sanırım neredeyse hiç mümkün gözükmüyor...

 • levent dasli
  levent dasli 5 aylar önce

  2014,15 ve 16 da enflasyon birden 22 den 27 ' ye kadar yükseldi...2017 ve 2018 ilk 6 ayında ise 27 'den 34'e kadar yükseldi ve yükselmeye devam ediyor...vatandaşın yaşadığı rakamlar bunlar, kurumlar ise doğruyu nasıl gizlerimin derdinde herhalde....

 • Baharı Müjdele
  Baharı Müjdele 5 aylar önce

  Turan bey bir dahaki konuşmanız da hocama “ Karşılıksız para basma nedir?” Sorusunu sorar mısınız?

 • K P
  K P 5 aylar önce

  1.4 bin dislike?gotten sikilmeleleri yetmedi amindan da darbe istiolarki uyanmalari icin

 • Ergün Şükrüoğlu
  Ergün Şükrüoğlu 5 aylar önce

  2023 hedefleri tutacak sanki...

 • Erol Küçük
  Erol Küçük 6 aylar önce

  Bu ekonomistler son on beş yıl öncesine kadar , ülkenin geçirmediği kıriz ve Buğra kalmamıştı bunlar nerdeydi .amacları doğruyu söylemek değil ihanet gerizekalıkar

 • Erol Küçük
  Erol Küçük 6 aylar önce

  Bir ülkede bu kadar hayin olurmu

 • Ümit Güneş
  Ümit Güneş 6 aylar önce

  Türkiye düşerse dünya düşer yani Türkiyedeki ekonomik krizi göze alamazlar daha ekonomiler toparlanmadı. Tüm dünyayı sarsar Türkiyedeki ekonomik kriz

 • Ümit Güneş
  Ümit Güneş 6 aylar önce

  Nasılda seviniyor fetöcüler yanlış anlaşılmasın yandaş değilim Atatürkçüyüm. Dolarda 4.50 bekliyorum. Hem teknik olarak hemde ABD ekonomisi güçlü dolara dayanamaz.

 • Battal Aslan
  Battal Aslan 6 aylar önce

  DOĞRU BİRŞEY KONUŞAN HERKES FETÖCÜ ŞU FETÖCÜ DİYE YA DA AMERİKAN PİÇİ DİYE YORUM YAZANLAR SİZDEN İYİ PİÇ OLURMU ÜÇKURUŞLUK FAYDASIZ ÇEKİRGE GİBİ TÜKETİCİ ASALAKLARSINIZ İŞİNİZ GÜCÜNÜZ İŞİNİZE GELMEYEN KİŞİLERİ FETÖCÜ İLAN ETMEK OYSA EN BÜYÜK FETÖCÜ REİS DEDİĞİNİZ YEDİ SÜLALESİNİ PARya BOĞAN CEMAAT OKULLARINDA OKUDUM DİYEN DAMADI ve DİĞER BAKAN MİLLETVEKİLİ BOZUNTULARIDIR ASIL PİÇ BUNLARI BİLİPTE BURDA ONA BUNA FETÖCÜ DİYEN OROSBU ÇOCUKLARISINIZ

 • zalimin düşmanı
  zalimin düşmanı 6 aylar önce +1

  Vallahi bravo süper izlenme, birde havuzcuların götüne zor gelmiş belli :):):) çok öfkelenmiş, paraları bitti ya, ne bok yiyeceklerini şaşırmışlar :)