Katarsis X-TRA: Türkiye'de Seks İşçisi Olmak - Nora Süer

Paylaş
Ekle
 • katma 12 Eyl 2019
 • Katarsis X-TRA'nın bu bölümünde bir seks işçisi olan Nora Süer, Uzman Psikolog Gökhan Çınar'la hayat hikayesini paylaşıyor. Çocukluğunu, dönüm noktalarını, gelecek hayallerini, sex işçiliği yapmaya başladığı dönemi, bu işi yaparken yaşadıklarını, bir trans birey olarak maruz kaldığı "ötekileştirme"yi ve duygularını anlatıyor. Nora, bu işi yaparken şiddetle ilgili hissettiği korkuyu, cinsellik konusunda yaşadığı duyarsızlaşmayı, o "oda"da yaşananları, ailesi ve toplumla ilişkilerini bu programda anlatıyor. Katarsis X-TRA şimdi yayında!
  Yeni bölümleri kaçırmamak için abone olun: bit.ly/2LUEOwP
  Instagram'da bizi takip etmeyi unutmayın: bit.ly/2YwN7jP
  #katarsis #gokhancinar #norasuer

YORUMLAR • 1 616

 • Bana Göre TV
  Bana Göre TV  Aylar önce +42

  Yeni bölümleri kaçırmamak için abone olun: bit.ly/2LUEOwP

  • Erk_Kn
   Erk_Kn Aylar önce

   Nora 🥰😍😘 🌈🌈🌈

 • Ninanle Birsta
  Ninanle Birsta 12 saatler önce

  Cok yazik, turkiyede topluma uyulmasi.....

 • can baran
  can baran 16 saatler önce

  arkadaşlar translar ses tonunu inceltebiliyor mu

  • Queen
   Queen 13 saatler önce

   hormonlar sesi etkilemiyor trans kadınlarda ama trans erkekler testesteron kullanmaya başladığında onların ses tonunda kalınlaşma oluyor. Ses teli ameliyatı da çok riskli sesini kaybedilme riski taşıyor

 • Yaren Işık
  Yaren Işık 2 gün önce

  aşırı tatlısın minnoşum ya♥️💋

 • Zuhal Elikesik
  Zuhal Elikesik 3 gün önce

  İlla neden bu iş

 • Mustafa İnaç
  Mustafa İnaç 3 gün önce

  Kendi Seçimleri Onları Dönüşü Olmayan Yollara sokuyor. Her Kişiyi Aynı Zanedip Ona göre Yaşam Sürerken Hiç akıllarına Bile Gelmeyecek Tek hedefleri Para Şöhret Beğenilme olan Çok Genç Kızımız Var. Tabi Translık Bu Duruma Girmiyor onların Kini Anlamak Zor Ama Şu bir Gerçek Tecavüze Uğrayan Kızlar dan Çok Kendi İsteği ile Beraber Olup Yanlış Kişilere Bağlanan Sonunda Artık Sadece Para Kazanmak İçin Yatan Çok Kadın var. Özgürlükleri İçin Bedenlerini Kulanan Kişiler De var. Yazık😔

 • Merve Z
  Merve Z 4 gün önce

  Çok akıllı bir kadınsın o kadar derin konuşuyorsun ki, takdir ettim 👍🤗

 • hilal hilal
  hilal hilal 6 gün önce

  Bakis acisindan bahsediyosun ya gidip temizlik yapsaydin orospuluk yapcagina dimi bide boyle bak iatersen iyk migdem kalkti kendi hayatini kendin belirlersin tabikide seni et parcasi olarak gorucekler ne bekliyodun

 • hilal hilal
  hilal hilal 6 gün önce

  Geniş geniş genişşşsiniz amk seks iscisini alkisliyosunuz namusla helal para kazanmak artik kimsenin skinde degil belliki kendinize eş olarak alın ozaman okadar alkisliyosaniz gidin genelevden biriyoe evlenin amk 😂

 • Abulfatogly
  Abulfatogly 6 gün önce

  Özünü ifade etme qabiliyyeti olduqca yüksekdir, mimikalarında ise bezginlik, durğunluq hiss etdim.
  Ümid edirem, istisnasız şekilde, her bir kes istediyi bedende, istediyi cildde arzu etdiyi heyatı yaşayaraq xoşbext olar...
  Xoşbextlikler.

 • Özlem Uludağ
  Özlem Uludağ 7 gün önce

  Çok samimi ❤

 • Hüsne Nisa Kırpık
  Hüsne Nisa Kırpık 8 gün önce

  Cesur bir söyleşi

 • Yunus Özdin
  Yunus Özdin 10 gün önce

  Devletimiz ve Aziz milletimiz lütfen bu kardeşlerimize yardimci olalim toplundan dışlamiyalım bizi çocuklarımizda aynisı olabilir kimseyi küçük görmeyelim Büyük bir Allah.tır

  • Yunus Özdin
   Yunus Özdin 10 gün önce

   ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN güzel Kardeşim yüreyi temiz insan

 • Cloud Cloud
  Cloud Cloud 13 gün önce +1

  Ilk defa kedi köpek dışında başka bir hayvanı "yılanı" seçen ve neden seçtiğine çok güzel açıklama yapan biri 👏

 • Bir foonii
  Bir foonii 14 gün önce

  Toplumun istediği gibi ol ma kendi istediğin gibi ol bırak herkes istediğini düşünsün Noraaa

 • ruhi D
  ruhi D 15 gün önce

  Bu sınırlarda fabrika işçisi bile nelere maruz kalıyor. Sizlerin dramını kimde tahmin edemez. Faydalanır, sayar söver ve sonra acırız!

 • Amy
  Amy 16 gün önce

  Modern yaşamda sistemin insan bedenini sömürmesi bunu bir piyasaya dönüştürmesi, ve emeğiyle para kazanamayıp bedenini satmak zorunda bırakıyor insanları o yüzden bu kesinlikle bir iş olamaz, insani hiçsizleştiren, sömüren, yok edip tüketen, hayatını çalan bir şey iş olabilir mi? Program çok güzel farkındalık oluşturmak açısından fakat sexin işçiliği olmayacağı söyleniyor ama onun yerine yeni bir kavram yerleştirilmiyor. Bir şeyleri değiştirmek istiyorsak sözcüklerle başlamalıyız, çünkü düşünce dil ile şekillenir. Çalınan onca yaşam varken buna sex işçisi dersek küçücük bedenleri, çocukları, gençleri bu batağa sürükleyenleri bundan kar edenleri normalleştirir, meşrulaştırırız ve bunu sanki bir tercihmiş gibi sunarız. Lütfen kullandığımız sözcüklere dikkat edelim, bence buna sex köleliği demek daha doğru olabilir çünkü hiçbir köle köleliği tercih etmez, ve köle dendiğinde insanların hedefi köleler değil tacirler olur. Sonrasında da sistemi gidişatı değiştirmek için bir mücadele verilir.

 • Çam Sakızı
  Çam Sakızı 16 gün önce +3

  Birgün de sekx işçisi yerine oraya giden bir aile babasını dinleyelim!

 • Önder Özen
  Önder Özen 17 gün önce

  Dönme amk😏 sese bak borozan gibi

 • Bitches Are Here
  Bitches Are Here 17 gün önce

  Sen çok güzel ve çok güçlü bir kadınsın cidden yorulmuşsun gözlerinden anlaşılıyor ama o kadar temizsin ki kendine çok değer vermelisin asla kendini önemsiz görme sen çok değerlisin önyargılarımızı kırdığın için teşekkür ederiz güzel insan 🖤

 • Ceren ayşe turan
  Ceren ayşe turan 17 gün önce

  Bune amk bide kendinimi savunuyor oruspu

 • YALNIZ ASLAN
  YALNIZ ASLAN 19 gün önce +7

  BEKLEYİN LUT KAVMİ VE ONLARI SEVENLER DAHA SERT ZELZELELER GELECEK DEPREMLERDEN KAFAYI SIYIRACAKSINIZ.ALLAHIN LANETİ ÜZERİNİZE OLSUN EY MELUN KAFİRLER SİZLER ALLAHIN YARATTIĞI FITRATA SAVAŞ AÇTINIZ AMA ALLAH YAPTIKLARINIZIN HESABINI SORUCAK SİZLERDEN..

  • Evren Devang
   Evren Devang 8 gün önce

   @senaoznur smile

   Endonezya'da düzenlenen Dinler ve Barış Konferansı'nda "Eşcinsellik İslam'da caizdir" fetvası çıktı.

   Endonezya'nın başkenti Cakarta'da 27 Mart'ta düzenlenen Endonezya Dinler ve Barış Konferansı'ndan "Eşcinsellik İslam'da caizdir" fetvası çıktı.
   Endonezya içinden ve dışından pek çok İslam uzmanının katıldığı toplantıda konuşan ilahiyat akademisyeni Dr. Siti Musdah Mulia, Kuran'daki Hucurat Suresi'ni esas aldığını ve eşcinselliğin yalnızca şehvetten kaynaklanmadığını vurgulayarak, "Eşcinselliğin Allah'tan geldiğinin, doğal olduğunun göz önüne alınması gerekir. Allah'ın gözünde insanlar dindarlıklarına göre değerlendirilirler" dedi. Pek çok katılımcı da bu görüşe destek verdi.

   kaynak
   ---------------

   "Islam 'recognizes homosexuality'." başlığı altında tüm dünya haber ajanslarından geçen bu haberin türk medyasında da aynı şekilde dile getirilmesi, duyurulması, bu ülkedeki eşcinsellerin aşağılanmasının engellenmesinde ve insani özgürlüklerinin verilmesinde çok önemli bir adım olacaktır.
   bu haber bence şu noktadan daha da önemli, yapılan tüm sosyal istatistiklerde insan toplumunda eşcinsellik %10 altına düşmüyor. aldığınız örnekleme grubu ne olursa olsun böyle bir sonuç ortada varsa o zaman dindar kesimin içinde yetişen yaşayan bulunan eşcinsellerin de kendilerini hasta bilmemeleri gerekir. maalesef yakın dönemde batı dünyasının eşcinselliği hastalık olarak adlandırması islama ve cemaatlerine de mal edildi. sonra batı toplumu bu hatadan vazgeçti. etiket ise haksız olarak islam aleminde takılmış kalmıştı. şimdi bu son haberle artık ortaya çıkmıştır ki, eşcinsellik islami nazarla ve Kur'anın nazarı ile dahi hastalık değildir. dindar çevrelerde yetişen çocuklarda, yaşayan gençlerde hatta ileri yaşlarda bile bu durum ortaya sonradan çıkıp gerek çevresi gerek kişi tarafından itiraf edilebilir. onu şu yada bu biçimde karşı cinsten biri ile evlendirmeye çalışmak, tavırlarından dolayı onu zorlamak, baskı kurmak ve kişilik kimliği konusunda onu istemediği halde haricden şekillendirmeye çalışmak İslamın ruhuna uygun değildir.
   ------------------
   İNANCIN EŞCİNSELİ OLMAZ
   Prof. Dr. Beyza Bilgin: "Nisa Suresi'nde kadın kadına ve erkek erkeğe her türlü fuhuş kötüleniyor ve cezalandırılıyor. Asıl olan, insanın insana onurunu koruyacak şekilde davranmasıdır. İnancın heteroseksüeli, eşcinseli olmaz."

  • Evren Devang
   Evren Devang 8 gün önce

   Suudi din adamı: İslam’a göre eşcinsellik sapkınlık ve suç değil

   Suudi Arabistanlı din adamı Salman Odah, eşcinselliğin İslam dininde bir sapkınlık olarak görülemeyeceğini ve cezalandırılmaması gerektiğini söyledi.

   Suudi ahlak polisi artık ‘dokunamayacak’

   Bir İsveç gazetesine konuşan Odah, “Eşcinsellik tüm Semitik dini kitaplarda günah olarak görülse de bu dünyada bir cezaya tabi olması gerekmiyor. Bu yapan kişinin öbür dünyada bedelini ödeyeceği bir günah” dedi.   İslam dininde eşcinselliğin günah olduğunu ancak eşcinselliğin sapkınlık olduğunu söyleyenlerin asıl sapkınlar olduğunu belirten Suudi din adamı, “Eşcinsellere idam cezası vererek eşcinsellerden çok daha büyük günah isliyorlar” diye konuştu.

   Suudi Arabistanlı din adamı Salman Odah:İslam’a göre eşcinsellik sapkınlık değil
   Odah’ın bu sözleri sosyal medyada büyük ses getirirken, ‘Odah’tan eşcinselliğe izin’ etiketiyle kampanya başlatıldı.

   Twitter’daki bazı kullanıcılar, İslam’a göre eşcinsellerin idam cezası alması gerektiğini savunarak Odah’ın sözlerine tepki gösterdi.

   Bir dönem muhalif görüşleriyle tanınan Odah, bugün Suudi yönetimini destekleyen başlıca din adamları arasında yer alıyor.

  • Evren Devang
   Evren Devang 8 gün önce

   Batı tipi reformlara hız verilen, dolayısıyla kadın-erkek ilişkilerinin normalleşmeye başladığı Tanzimat Dönemi’nden (1839’dan) itibaren oldu. Dönemin alimi ve resmi tarihçisi Ahmet Cevdet Paşa, Maruzat adlı eserinde son durumu şöyle özetlemişti: “…Kadın düşkünleri çoğaldı, delikanlı meraklıları azaldı. Oğlancılık sanki yere battı. İstanbul’da eskiden beri delikanlılara karşı olan aşk ve ilgi kızlara yöneldi. Sultan Üçüncü Ahmed zamanından beri devam eden Kâğıthane seyri daha fazla rağbet buldu. Gerek orada, gerek Bayezid Meydanı’nda arabalara işaret verme usulü başladı. Devletin önde gelenleri arasında kulamparalığıyla meşhur Kâmil ve Âli Paşalar ile onlara mensup olanlar kalmadı…”. 1000kitap.com/kitap/osmanlida-oglancilik--69587   Nitekim Sultan Murad da büyük odada kalan Musa adında bir Ermeni gencine tutulmuştu. Onun dışında iki başka sevdiği de vardı. Bunlardan birini güzelliği nedeniyle Pera veya Galata'daki Enderun sarayından has odaya getirtmek suretiyle terfi ettirmiş, daha sonra da silahtar ağa konumuna yükseltmiştir. Diğeri ise çalgı ile ilgili içoğlanlarındandı ve kendisine Kuloğlu denmekteydi. Bu içoğlanı padişahın hem gözdesi hem de çalgıcısı oldu.Ali Ufki Bey: Saray-ı Enderun, Topkapı Sarayı'nda Yaşam > İçoğlanları Arasındaki Aşk İlişkisi. (Sayfa:47) .

  • Evren Devang
   Evren Devang 8 gün önce

   www.psikolog.org.tr/index.php?Detail=667
   Escinsellik doğuştan bu da turk psikologlarin sitesi
   Tedavi onarim terapilerini onaylamiyor ve desteklemedigini acikliyor bu sitede


   trclips.com/video/k6p1nmOnILAE/video.htmlscinsellik genetik oldugunu anlatan yabancı kaynakli video   lgbti.org/ben-escinsel-bir-muezzin-kayyimim-ne-olmus/   arkeofili.com/iranda-3000-yil-once-transseksuel-insanlar-taninmis-olabilir/ Okudun mu yabi 3000 yıl önce tv flim mi vardı da bu insanlar Bülent ersoy izleyerek mi trans oldu


   trclips.com/video/-n4yi-szN4c/video.html ihsan eliacıkta diyor bak eşcinsellik günah değildir

   pompei in ne olduğunu çoğu insan bilmez bir yanardaği harekete geçmesi sonucu pompei ve hergülenyum halki lavlara teslim olmuştur bu bir doğa faciasidir ve her zaman doğa insanlara mezar olmuş sahnelerle doludur şimdi sen pompey halkini eş cinselliklemi itham ediyorsun böyle bir kaniya varman bazi aptallarin sana bir telkini herhalde .ayip günah valla ikibin yil önce ölmüş insanlara iftiradir bu

 • Serap Yılmaz
  Serap Yılmaz 19 gün önce

  gökhan bey bu soruların cevaplarını biliyor en azından tahmin ediyordur sonuçta ikiside erkek ruhuna sahip

 • Serap Yılmaz
  Serap Yılmaz 19 gün önce

  özgürlük ile saçmalığı karıştırma yın bu yolu bilerek isteyerek seçmiş sonuçları kendisine ait

 • Serap Yılmaz
  Serap Yılmaz 19 gün önce

  iki erkek karşı karşıya saçma

 • Busra t.
  Busra t. 19 gün önce

  Bu kadınla ılıskıyengıren ya da tum hayat kadınlarıyla bırlıkte olan hıcbı erkek kendine ben adamım demesin

 • Dilan
  Dilan 19 gün önce

  Nora'nın instagram hesabını bilen varmı?😇🧡

 • Suna suna
  Suna suna 20 gün önce

  Bu isi severek yapio instagramina bakin celiski

 • Emine Yiğit
  Emine Yiğit 20 gün önce

  bişe dicem kız deilmiii buuu ohaa trasmış

  • Melissa Sözzbir
   Melissa Sözzbir 20 gün önce

   Emine Yiğit fizi benimkinden güzel vallah 😂😂

 • Hilal Beytorun
  Hilal Beytorun 21 gün önce +1

  Bir çok kadından daha kadın daha kibar ve daha naif bir insansın bence ve iyi bir insan olduğunu düşünüyorum kim olduğun veya neyi tercih ettiğimiz bir önemi yok önemli olan insan olabilmek ve insanca yaşamayı öğrenebilmek.

 • Yusuf Dogan
  Yusuf Dogan 22 gün önce

  Sen gibiler yüzünden dünyada Bereket kalmadı.nalet insan .

 • Oznur Kaya
  Oznur Kaya 22 gün önce

  Burada ahlak bekçisi kesilenler biraz sabah programlarında dışarıdan teyze amca dediklerimizin dayı enişte kayınpeder çocuk demeden yaşadıklarını toplumdaki asıl sapıkları bi görseniz ya. Palu ailesi bile bu kadar tepki almadı ya da şeyh adı altında sapık sapık fanteziler yaşayanlar, karısını şeyhlere seks için götürenler..Kusarsınız. Burada bu kadar kötü yorum yazıp kınayanların da iç dünyasını az çok anlıyoruz zaten birkaç tanesine baktım beğenileri hep seks işçilerinin, porno bağımlılarının röportajları falan; daha derinlerde kim bilir neler var:) Her yoruma ahlak bekçisi gibi cevap vererek de kendisini gizliyo ruh hastaları. Hep mutsuz yaşamaya saklanmaya mahkumsunuz yazık size. @NoraSuer sorunlarınızı anlatan başarılı bi röportaj olmuş. Keşke herkes kimliğini özgürce yaşasa da böyle sorunlar kalmasa. Hep birlikte herkesi kabul edebildiğimiz günler gelir umarım bu ülkede de..

 • Mehmet Yılmaz
  Mehmet Yılmaz 23 gün önce +10

  "Savcisindan tut, siyasetçisine, doktoruna kadar, her kesimden insan geliyor." 😱

 • Nurcan Yücelli
  Nurcan Yücelli 23 gün önce +2

  Sen çok güzel bir insansın net

 • Nur Yağız
  Nur Yağız 24 gün önce

  Yeni bölum ne zaman

 • Ysmn Nmsy
  Ysmn Nmsy 25 gün önce +5

  -Hayalin ne?
  Anneme dönmek!
  -En cok neyi özledin?
  Aksam yemeklerini!
  Nora agzimiza ettin! Keske agiz burun dalsaydin da bunlari söylemeseydin. Icim parcalandi be bir insan her ne olursa olsun bu sekilde hasret cekmemeli. Allah bir an önce hayallerine kavustursun kardesim.

 • Tıpçı250 Mezun
  Tıpçı250 Mezun 25 gün önce

  Yeni video ne zaman gelecek kaç gündür bekliyorum❤️❤️

 • yağmur Yalçın
  yağmur Yalçın 25 gün önce +17

  Bu ülkede kadın olmak zaten zor trans bir kadın olmak daha zor üzülüyorum.

 • Melek Koca
  Melek Koca 26 gün önce +5

  LGBT bireylerle hiç tanışmadım kulaktan dolma bilgilerle on yargılarım vardı ancak bu tür farklı programlar sayesinde biraz olsun tanıma fırsatı buldum
  Bu kişilerde en gıbta ettiğim şey ne yaşarlarsa yaşasınlar hayata karşı güçlü olup yaşamı beklide bizden daha çok sevmeleri
  Ben genelevde çalışanlardan çok oraya giden topluma kızıyorum
  Bu bir meslek olmamalıydı

 • Dilsu Fırat
  Dilsu Fırat 27 gün önce

  Her sorulan soruya mantikli cevaplar vermek..

 • Duygu Özmen
  Duygu Özmen 27 gün önce +2

  Edis görgülü gelsin please 😄

 • zeynep dalgıç
  zeynep dalgıç 28 gün önce

  Aglayarak izlerim son dklari..Allah yardimcin olsun..umarim annenin koynunda uyursun gün gelir..

 • Bülent Yurtseven
  Bülent Yurtseven 28 gün önce +3

  Eleştiri yaparken, herkesin empati yapmasını isterim. Bu olay herkesin başına gelir. O da bir can, ana kuzusu ve oda saygıyı hepimiz kadar hak ediyor.

 • Ece Kurt
  Ece Kurt 28 gün önce

  Sen ne kadar güzel bir insansın❤️❤️

 • Alattin Başaran
  Alattin Başaran 29 gün önce

  Onlarında bi yaşamı var doğuştan gelen bisey onların da yaşama hakkı var kimseyi kınamamak lazım kinadigunu yaşamadan ölmüyosun 🌈🌈

 • Uğur Atıcı
  Uğur Atıcı 29 gün önce

  İki yüzlüyüz ey insanoğlu sahteyiz sokakta top ibne ahlaksız başbaşayken sevgilim vs vs ...

 • Uğur Atıcı
  Uğur Atıcı 29 gün önce

  Abla kalbının ıyılıği guzelliği yuzune sesıne herseye yansımış keşke bi işim olsa bende sana iş verebilsem kokan pislik sapık sarhoş uyuşturu bağımlısı ibnelerin sana istemeden bunları yapmasını engelleyebılırsem sizlere iş ekmek vermeyenlerin insanlığına lanet olsun !

 • lili remedios
  lili remedios 29 gün önce

  bu programda toplumun dışladığı, küçümsediği insanlar var. Ama hepsi o kadar derin ki ayrı ayrı. Toplumumuzun azınlık aydın grubu dışlanan bireylerdir.

 • lili remedios
  lili remedios 29 gün önce

  sen ve senin gibiler yok Nora biz varız, birlikteyiz. Birbirimize sımsıkı sarılmalıyız. Dışlanması gerekenler bizi ayıranlar.

 • Miray Kaplan
  Miray Kaplan 29 gün önce

  Bir çok trans bireyin röportajını, videosunu izlediğim de; aslında ne kadar kendilerini geliştirdiklerini,kendilerini ne kadar güzel ifade edebildiklerini görüyorum. Onları dışlayarak,ötekileştirerek bu yola itmek ,mecbur oldukları için bu işi yapmalarına sebep olmak tamamen toplum olarak bizim Suçumuz. Sadece toplumda belli bir kitleye sahip diye , takipçisi var diye , imkanları var diye bazı trans bireyleri (Bülent Ersoy,Selin Ciğerici gibi) baş tacı edip , belli statüde olmayan trans bireyleri ise seks işçisi, yollu vs. Gibi söylemlerle aslında karanlık bir bataklığa sürükleyen bizleriz. Keşke insanları cinsiyetiyle,yaptığı işle, görüntüsüyle sınıflandırmasak ama maalesef iki yüzlü bir toplumuz. Bazılarını şakşaklarken bazılarını bu şekilde ötekileştirmek hiç doğru değil. Keşke herkes istediği mesleği yapabilse,keşke herkes dilediği gibi yaşabilse ama maalesef yaşatmıyorlar.

 • cemre m
  cemre m Aylar önce

  Nora sen çok duygusal bir kadınsın aynı benim gibi ama bir yandan da kesinlikle güçlüsün keşke ben de senin kadar güçlü bir kadın olabilsem iyisin çok iyi birisin

 • Zeynep özcanlı
  Zeynep özcanlı Aylar önce

  Disosiyatif kişilik bozukluğu olan birini de bulamaz mısınız

 • Ne İstersen Burda
  Ne İstersen Burda Aylar önce

  Her cümleyi bitirdiğinde heran ağlayacak diye bekledim sesi öyle geliyordu

 • Özge Sultan Aydındurmuş

  ASLI KAYA

 • Özge Sultan Aydındurmuş

  Cem adrian

 • Sibel C.
  Sibel C. Aylar önce +1

  O kadar güzel bir kadın görüyorum ki hayranlıkla izledim 😍😍 ve bir erkek olsaydim seninle evlenirdim, bir ömür boyu seni dinlerdim.

 • Eylul Ce
  Eylul Ce Aylar önce

  Hep cinsel tercih meselesini işliyosunuz, fakat ülkemiz insanlarını birbirinden iteleyen şeylere grebilmeliyiz bence,!! , misal kadın erkek, eşitliğini, yada meshep farklılığı, yada çok dindar insanlar ve tam tersi aklıma ilk bunlar geldi,
  Ama artık konuyu değiştrellimm,, tabi eğer subliminall bi algı oluşturmuya çalışmıyorsanız..!! Çünkü sizi severek takip eden biri olarak ki ben hafif ayık azcık kafası çalışan bi kısmın temsilcisi olabilrim, artıkk farklııı bişi mi yapmaya çalışıyo acaba bu insanlar demedim değil....

 • Fahriye
  Fahriye Aylar önce

  Seste bir sıkıntı mı var? Boğuk geliyor sanki

 • Özgür Doğa
  Özgür Doğa Aylar önce

  Nora süer sen gerçekten değerli ve saygıdeğer bir insansın. Paylaşımındaki aydınlatıcı bilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.

 • Aşkın Haznedar
  Aşkın Haznedar Aylar önce

  Sadece translar için geçerli olmaksızın birçok konuda eleştirmeyi seven 9/10'unun cahil oldugu bir toplum icerisinde bulunmaktayız. Ancak arkadaşımızın makyaj işine başlayıp hayallerine adım atmasına yardımcı olmak adına 1000 aboneye tamamlayabilir miyiz güzel insanlar ? En azından güzel yorum yapan güzel insanlar olarak abone olursak 1000 değil birkaç bini bulabiliriz diye düşünüyorum.. 🤲